اخبار ویژهاستانشاهوار

انتقاد امام جمعه شاهرود به انتقال ادوات نظامی به سمنان/ رژه در شاهرود برگزار شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود با انتقاد از موضوع انتقال ادوات نظامی شاهرود به سمنان برای برگزاری رژه روز سی و یکم شهریورماه همزمان با هفته دفاع مقدس، این امر را پرهزینه خواند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود خواستار بازنگری در تصمیم مرکز استان در باره برگزاری رژه ۳۱ شهریور در سمنان شد و بیان کرد: شاهرود مرکز استقرار بزرگ‌ترین یگان‌های نظامی استان سمنان است.

وی ابراز داشت: برپایی رژه نیروهای مسلح در سمنان به دلیل امنیتی سیاست درستی نیست و انتظار می‌رود مسئولان استان نسبت به تبعات آن چاره‌اندیشی کنند.

امام جمعه شاهرود گفت: انتقال تجهیزات نظامی همچون لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار از شاهرود به سمنان صرفا برای برگزاری رژه نیروهای مسلح امری پرهزینه خواهد بود

امینی افزود: عمده ارتش در شاهرود وجود دارد و مرکز نظامی استان در این شهرستان گنجانده‌شده و همان امنیت مدنظر برای شاهرود به صورت صددرصدی تامین شده است.

این درحالی است که شانتاژ های صورت گرفته از مرکز استان در یک ماه گذشته علیه مردم شاهرود شدت گرفته است که نمونه آن نامه موثران سمنانی در قالب ستاد توسعه شهرستان سمنان به استاندار سمنان بود که در آن تاکید شده بود که می بایست ارشد نظامی آجا نیز به سمنان منتقل شود.

این نامه که به اشتباه توسط استاندار سمنان هامش شد اما هیچ گاه این اشتباه پذیرفته نشد ذکر می کند که ادارات کل راه آهن، نفت، تبلیغات اسلامی، دخانیات، ارشد نظامی آجا و دیگر مجموعه های اجرایی و خدماتی باید از شاهرود به سمنان بیایند.

این موضوع اعتراضات گسترده ای را در شاهرود و حتی سایر نقاط استان مانند میامی و دامغان را به دنبال داشت.

در حالی انتقال مکان رژه مرکزی استان سمنان از شاهرود به سمنان مطرح می شود که گویا زیاده خواهی مرکز استان همچنان ادامه دارد.

این امر سبب شده تا نارضایتی در بین مردم شاهرود به حد فزاینده ای زیاد شود. تا جایی که خبرگزاری دولت یعنی ایرنا هم نوشت آیین رژه نیروهای مسلح استان سمنان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در سال های اخیر به میزبانی شهر شاهرود برگزار می‌شد اما امسال قرار است این آیین در مرکز استان و در شهر سمنان برگزار شود.

این مورد اما مورد واکنش رسانه ها نیز قرار گرفت، خبرگزاری مهر، ایرنا و شاهرود نیوز و نشریاتی مانند کندوی البرز و ادیب نیز به این موضوع پرداختند تا حساسیت ها به واقع به مرکز استان منتقل شود.

سال های سال است که جمعی از موثران سمنان خواستار انتقال همه چیز به مرکز استان هستند تا دست سایر شهرستان ها برای عرض اندام در زمینه اعتبارات، سرمایه گذاری صنایع و گردشگری و … بسته شود.

این انحصار طلبی در موضوع اداره کل راه و ترابری استان سمنان و تفکیک آن به وضوح دیده شد.

گزارش مفصل شاهوار فردا درباره نامه انتشار یافته در فضای مجازی از سوی انحصار طلبان مرکز استان سمنان را می توانید در این رسانه پیگیری کنید.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن