اجتماعیاستانشاهواریادداشت

سناریوی طراحی شده برای دست اندازی به اندک داشته های شاهرود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرمسئول نشریه کندوی البرز در کانال تلگرامی این نشریه مطلبی را با عنوان «سناریوی طراحی شده برای دست اندازی به اندک داشته های شاهرود» نوشت که به موضوع انتقال رژه ۳۱ شهریور از شاهرود به سمنان اشاره دارد.

به گزارش شاهوار فردا؛ علی رضا امینی مدیرمسئول نشریه کندوی البرز در کانال تلگرامی این نشریه مطلبی را با عنوان «سناریوی طراحی شده برای دست اندازی به اندک داشته های شاهرود» نوشت که مشروح آن را در ادامه می خوانید گفتنی است این متن به صورت یادداشت مهمان در رسانه شاهوار فردا منتشر می گردد و الزاما مبین تمام دیدگاه های این رسانه نیست.

همگان به خاطر دارند چندی پیش مدیرعامل بنیاد توسعه سمنان در نامه ای بلندبالا! و پرخطابه! خطاب به آشناگر خواستار تجمیع امکانات و قابلیت ها و ادارات و صنایع و معادن و بازرگانی و… در شهر سمنان شده بود از سویی سمناندار منکر دستور کتبی به معاونین خویش در رابطه با سرعت بخشی به اجرای خواسته های نابجا و به ناحق بنیاد توسعه سمنان خطاب به وی در یکی دوماه اخیر مبنی بر تعدی به چند مرکز موجود در شاهرودبزرگ می شوند، ولیکن عملاً سناریوی جدید مانند اداره کل راه و شهرسازی بصورت آشکار عملیاتی می شود

 جشن چندی قبل سالگرد تاسیس  ایستگاه راه آهن در  سمنان و اکنون خبرها حکایت از رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس دارد که همه ساله بعلت مرکزیت نظامی استان در شاهرود برگزار می شده. ولیکن طی سنت شکنی آشکار و بی سابقه قرار است در شهر سمنان رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس بجای شاهرود برگزار شود.

آشناگر استاندار سمنان دست چاووشی استاندار سابق را در اجحاف علنی و رسمی به شاهرود از پشت بسته و ادعای عدم تفاوت قائل شدن بین شهرستان های استان در حرف را هم دارند. دم خروس را در خصوص شعار سمناندار قبول کنیم یا قسم حضرت عباس به عدم تفاوت و تبعیض سمناندار.

سکوت و بی تفاوتی حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تا کی و کجا؟ آیا وقت آن نرسیده یکبار برای همیشه کار را تمام و یکسره و پیگیری جدی جدایی از سمنان باشند. صبوری و متانت هم حدی دارد.

جناب آقای حسینی شاهرودی علی الظاهر خواب نیستند، بلکه خودشان به خواب زده اند. زیرا اگر قبلاً مخفیانه شاهرود عقب نگه داشته می شد، چند سالی است علنی و آشکار ظلم به شاهرود صورت می گیرد. از تخریب حیاط وحش شاهوار (انتقال گورخر و یوز پلنگ) هم ابایی ندارند. 

تعداد طرح های شاهرود در هفته دولت طی آمار و بظاهر بیش از سمنان بیان شده، اما در عمل اعتبارات تخصیص یافته در خصوص طرح های مصوب سمنان بیش از شاهرود است. این یعنی چه؟ مردم شاهرود را ساده لو فرض نمودن، صبوری بیش از حد شاهواریان برای طرف مقابل توهم و تصور غلط ایجاد نموده است.

فقط استان شدن شاهوار راه درمان درد کهنه و مزمن  شاهواری ها آش اینقدر شور شده که صبر  امام جمعه محترم شاهرود با این خویشتن داری و ملاحظه کاری و دعوت مردم شاهرود به صبوری و متانت را لبریز نموده، اگر پیگیری احقاق حق شاهوار راساً به مردم واگذار شده بود، قطعاً اکنون استان شاهوار حق مسلم و قانونی شاهواری ها محقق و ریشه و بنیاد و اساس مشکلات  مردم شاهرود حل و فصل شده بود.

به هرحال حالا که عدم حضور مستقیم مردم در صحنه دفاع جهت از حقوق تضییع شده شاهواریان توسط بزرگان شاهواری درخواست شده و چندین سال است به احترام موثرین شاهواری، مورد اجابت مردم شاهرود قرار گرفته است. حداقل انتظار است موثرین و نماینده و  امام جمعه محترم شاهرود باید استان شدن شاهوار را به عنوان یک مطالبه و خواسته مهم و جدی پیگیری و اجرایی فرمایند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن