اجتماعیاقتصادیشاهوار

سرمازدگی درآمدی برای باغات بسطام باقی نگذاشته است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

عضو شورای شهر بسطام ضمن اشاره به حوادث سرمازدگی در دو سال اخیر، گفت: به دلیل سرمازدگی باغات منطقه طی دو تا سه سال گذشته مردم این شهر درآمدی نداشته و زندگی شان با مشکلات عدیده ای روبرو است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، احسان احمدی در حاشیه دیدار مسئولان شهر بسطام با استاندار سمنان به میزبانی هتل جهانگردی ضمن بیان اینکه به دلیل سرمازدگی باغات منطقه طی دو سه سال گذشته مردم این شهر درآمدی نداشته اند، تاکید کرد: این در حالی است که دقیقا در همین بازه زمانی قیمت اقلام مصرفی مردم دو، سه و چندین برابر شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات و سرمازدگی سبب شده تا دیگر باغی در بسطام نماند، گفت: بسیاری باغداران در اندیشه بریدن درختانشان هستند.

عضو شورای شهر بسطام گفت: بسیاری باغداران متاسفانه مقروض هم هستند و امروز بانک‌ها نیز فشار خود را برای ضبط اموال و ضمانت‌های وام‌ها دوچندان کردند.

وی با انتقاد از عدم توجه به مسئله کشاورزی و باغداری در بسطام، گفت: اگر این منطقه هدف کشاورزی است پس چرا هیچ کمکی برای انتقال و ذخیره‌سازی آب رودبار که می‌تواند بخش مهمی از آب موردنیاز کشاورزی بسطام را تأمین کند نمی‌شود؟

این عضو شورای شهر بسطام گفت: متاسفانه از سوی هیچ ارگانی حتی جهاد هیچ کمکی برای جبران خسارت سرمازدگی به باغداران صورت نگرفته و بسیاری درختانشان را بریده اند.

احمدی بیان اینکه این شهر قابلیت تبدیل به قطب صادرات محصولات گلخانه‌ای را دارد، گفت: کشاورزی و باغداری هیچ درآمدی برای مردم منطقه در سال‌جاری نداشته و مسئولان نیز برای ایجاد گلخانه اقدامی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بیش از سه دهه است که شرق استان سمنان به بهانه قطب کشاورزی بودن از تمام اعتبارات حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری محروم شده است تا جایی که حتی یک کارخانه با اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر در شرق استان سمنان طی این دو دهه اخیر ایجاد نشده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن