اجتماعیخانوادهشاهوار

۴۵۰۰برنامه اوقات فراغت در شاهرود اجرا شد/ضرورت ارتقای کیفی برنامه های تابستان

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود، گفت: «در طول تابستان ۹۷، چهار هزار و ۵۰۰ برنامه اوقافت فراغت در ۲۳ پایگاه در سطح شهرستان شاهرود به اجرا درآمد» اما این درحالی است که اوقات فراغت نیازمند برنامه ریزی مناسب در راستای رشد کیفی برنامه های تربیتی و آموزشی است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مجید محمدی در نشست خبری ساماندهی امور جوانان شاهرود، بیان کرد: تابستان امسال در ۲۳ پایگاه و ۳۹۵ مرکز فرهنگی این شهرستان چهار هزار و ۵۶۳ برنامه آموزشی ، ورزشی و فرهنگی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان انجام شد.

وی با بیان اینکه ۳۹۵ مرکز آموزشی در شهرستان شاهرود وجود دارد که در کنار ۲۸۰ مرکز ورزشی در حوزه اوقات فراغت عملکرد نسبتاً خوبی را داشتند، تاکید کرد: این عملکرد مناسب سبب کسب رتبه اول برای شهرستان شاهرود در زمینه پرکردن اوقات فراغت در استان شد.

محمدی تاکید کرد: برگزاری کلاس های آموزشی و تربیتی با همکاری آموزش و پرورش از دیگر برنامه های اجرا شده در شهرستان است که با پنج محور مهارت های ارتباطی ، معرفتی ،هویتی و بصیرتی  در دو پایگاه و ۵۸ آموزشگاه و کانون فرهنگی و تربیتی انجام و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

محمدی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۰۰ دانش آموز هم در ۱۲ دوره مختلف در سالن های ورزشی آموزش دیدند، یادآورشد : کانون های فرهنگی و تربیتی هفت هزارو ۲۶۰ دانش آموز و آموزشگاه ها ۲ هزارو ۸۵۳ دانش آموز را پوشش آموزشی دادند.

 رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود با بیان اینکه ۱۱۹ دانش آموز هم در پنج دوره آموزشی دارالقرآن امام خمینی (ره) شرکت کردند ، تصریح کرد: در تابستان امسال ۱۱ هزار و ۳۳۲ دانش آموز این شهرستان در آموزشگاه ها ، سالن های ورزشی و دارالقرآن اوقات فراغت را گذراندند.

احمد خرم سرپرست فرمانداری شاهرود نیز با بیان اینکه شورای ورزش همگانی آمادگی پوشش همه بوستان های این شهرستان را دارد، افزود: استعداد های جوان و خوبی در شهرستان داریم که فرصت ظهور ندارند،  مسوولان باید به دنبال شناسایی و رشد این جوانان باشند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، یکی از مسائلی که باید در باره آن نگاه ویژه ای داشت، ضرورت اوقات فراغت است در واقع باید گفت اوقات فراغت برای چه نیازمند برنامه ریزی هستند و چه نوع برنامه هایی را باید در آن دید در نتیجه به کار بردن اصطلاح پرکردن اوقاف فراغت نشان از نگاه نادرستی می دهد که هنوز در برخی مسئولان ما در سطح شهرستان شاهرود و استان سمنان وجود دارد.

روی صحبت با رئیس اداره جوانان شهرستان شاهرود نیست اتفاقا از تلاش های این مدیر جوان بومی تقدیر هم می کنیم بلکه روی صحبت با سیاست گذارانی است که بی تفاوت نسبت به محتوای برنامه های اوقات فراغت صرفاً برای پر کدن این اوقات برنامه دارند و نگاهی به رشد کیفی برنامه ها و تربیت دانش آموزان ندارد.

در حالی که اوقات فراغت بهترین زمان برای رشد و تعالی فرهنگی و دینی و معنوی دانش آموزان در کنار فعالیت های ورزشی در محیطی مطمئن چون پایگاه های بسیج و بسیج مساجد و .. است نه فضاهایی که شبیه به همان مدارسی هستند که بچه ها ۹ ماه تمام در آن ها فرسایش یافته اند و دوباره در تابستان هم باید در همان جا ها حضور یابند!

به نظر می رسد سیاست گذاری ها در زمینه اوقات فراغت باید تغییر کند ذهن آماده و کنجکاو نوجوان امروزی قطعا گستره فراگیری بسیار فراوانی دارد و به زبان ساده تر تشنه یادگیری است در نتیجه تابستان را باید با کمترین فشار به این مهم اختصاص داد اما کماکان در استان مسئولان به دنبال آمار های هزاران نفری و صد ها نفری هستند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن