اجتماعیاستانشاهوار

استان سمنان ۱۷۴۷ جانباز بالای ۲۵ درصد دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان بابیان اینکه نسبت جانبازان به جمعیت در استان سمنان نسبت به سایر استان های کشور بیش از دو برابر است، گفت: این استان یک هزار و ۷۴۷ جانباز بالای ۲۵ درصد دارد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سرهنگ محمد حسن سلامی روز سه‌شنبه در مراسم تقدیر از جانبازان استان سمنان به میزبانی برق منطقه ای سمنان ضمن بیان اینکه استان سمنان هفت هزار و ۲۰۰ جانباز دارد، تأکید کرد: هزار و ۷۴۷ نفر از این بین جانباز بالای ۲۵ درصد هستند.

وی افزود:  یک هزار و ۸۰۷ نفر از جانبازان استان را جانبازان شیمیایی تشکیل می‌دهند که ۲۰۷ نفر دارای بیش از ۲۵ درصد جانبازی هستند .

سلامی بابیان اینکه در کشور به ازای هر ۱۲۴ نفر یک نفر جانباز و در استان به ازای هر ۵۸ نفر یک نفر در دوران دفاع مقدس جانباز شدند و استان سمنان بیش از ۲.۱ برابر میانگین کشوری جانباز دارد، تأکید کرد: این نشان می دهد که مردم این استان در ادای دین خودشان نسبت به انقلاب کوتاهی نکرده اند.

وی هفته دفاع مقدس را ایامی مناسب برای تقدیر از جانبازان خواند و تأکید کرد: باید بدانیم که امروز بهترین راه قدردانی از ایثارگران و جانبازان و شهدا، تداوم راه انقلابی شان است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بسیاری از جانبازان استان سمنان به خصوص در روستاهای محروم شرق استان دارای مشکلات درمانی، مالی، تهیه دارو و درمان، پرستاری، هزینه های کمرشکن درمانی و … هستند که نیاز است به این افراد کمک ویژه ای صورت گیرد تا بتوانند از حداقل های درمانی و بهداشتی بهره مند شوند.

جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی در قشری هستند که در زمینه نگهداری و پرستاری از آنان می بایست هزینه های گزافی را پرداخت کرد اما متاسفانه جانبازانی که عمرشان را در راه اقتدار ایران اسلامی و در راه خدا دادند، در محاصره مشکلات عدیده ای هستند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن