اقتصادیراه و شهرسازیشاهوارشهری

۲۱۰۰ واحد مسکن مهر نیمه تمام در شاهرود وجود دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان، گفت: دو هزار و ۱۱۵ واحد مسکن مهر نیمه تمام در شاهرود وجود دارد که پس از تفکیک ادارات کل راه و شهرسازی شرق و غرب استان، تعیین تکلیف این واحد ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی شرق استان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، امیر عمیدی صبح شنبه در نشست خبری به میزبانی راه و شهرسازی شرق استان سمنان، از وجود دو هزار و ۱۱۵ واحد آپارتمانی مسکن مهر نیمه‌تمام در شاهرود سخن گفت و بیان کرد: ۳۱۸واحد از این تعداد مسکن مهر قرار است در هفته دولت به بهره برداری رسیده و تحویل مردم و متقاضیان شود.

وی افزود: می بایست تا پایان سال ۹۰۰ واحد مسکونی در شاهرود تحویل شود که امیدواریم این اتفاق نیز رخ دهد چرا که این پروژه از سال ۸۹ متوقف بود و مشکلات بسیاری را در منطقه ایجاد کرده است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی شرق استان سمنان همچنین درباره مشکل آسانسور مسکن مهر شاهرود گفت: به دلیل افزایش قیمت برخی تعهدات شرکت ها برآورده نشد اما به هر روی برای اینه مشکلات مردم برطرف شود، ۳۰ دستگاه آسانسور توسط راه و شهرسازی شرق استان سمنان خریداری و هم اکنون در انبار این اداره کل هستند که برای نصب آن ها به دنبال شرکت پیمانکار و عقد قرار داد هستیم.

وی در ادامه به مشکل سه راهی تاش و خطرناک بودن آن نیز اشاره کرد و گفت: برای رفع این نقطه حادثه خیز که متاسفانه مخاطرات زیادی را نیز پدید اورده، قراردادی با اعتبار یک میلیارد و ۹۰۰میلیارد تومان با پیمانکار بسته شده است.

عمیدی با بیان اینکه طرح بهسازی سه راهی تاش هم اکنون ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکید کرد: یکی از دغدغه های ما اجرای مسیر ۹ کیلومتری بعد از اجرای طرح سه راهی تاش است که این امر از سوی صنعت و معدن در دست پیگیری و اجرا است که رایزنی های آن را صورت داده ایم.

وی در ادامه افزود: قطعه سوم پروژه شاهرود- آزادشهر به طول ۹ کیلومتر در دست‌ساخت است همچنین محور میامی-جاجرم نیز به طول ۹۳کیلومتر حوزه استحفاظی میامی، در دست اجرا است که ۲۰کیلومتر آن به‌صورت بزرگراه ساخته می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان در ادامه گفت: محور عباس‌آباد -کاهک میامی نیز بعد از هشت سال بالاخره به طور ۳۰ کیلومتر در دست اجرا است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیز دارد.

عمیدی بیان کرد: در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان ۱۹۱میلیارد تومان اعتبار به حوزه راه اختصاص پیدا کرد که خوشبختانه این اعتبارات توانست کمک خوبی به مقوله راه و شهرسازی شهرستان های شاهرود و میامی کند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن