اجتماعیاستانشاهوارمذهبی

۳۴ موکب استان سمنان عهده‌دار اسکان و تغذیه زائران اربعین شده‌اند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مسئول کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان سمنان بابیان اینکه ۳۴ موکب استان به زائران اربعین ارائه خدمت خواهند کرد، گفت: این استان متعهد به اسکان ۴۸ هزار زائر در شبانه‌روز شده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، رمضان علی حلوایی در گفتگویی ضمن بیان اینکه ۳۴ موکب اسکان و تغذیه از استان سمنان امسال راهی مراسم عظیم اربعین در کربلا و نجف اشرف می‌شوند، ابراز داشت: با توجه به حذف ویزا پیش‌بینی می‌شود امسال نه تنها در استان بلکه در کل کشور استقبال خوبی از این مراسم معنوی صورت گیرد که کار ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

وی ضمن بیان اینکه طبق ابلاغیه ستاد اربعین وزارت کشور سهمیه اسکان استان سمنان امسال اسکان ۴۸ هزار زائر طی هر شبانه‌روز است، افزود: سهمیه تغذیه نیز ۴۲ هزار نفر تعیین‌شده که توسط این ۳۴ موکب روزانه باید خدمات اسکان و تغذیه برای این تعداد انجام شود.

مسئول کمیته اسکان و تغذیه مشارکت‌های مردمی اربعین سمنان ضمن بیان اینکه در سفر هفته گذشته به عراق مکان موکب‌ها جانمایی شده است، ابراز داشت: طی همایشی به صورت استانی جزئیات به سمع و نظر موکب‌ها خواهد رسید که هر موکب در کجا باید اسکان گرفته و وظیفه محوله خود را انجام دهد.

حلوایی بابیان اینکه موکب‌ها در مرز مهران، نجف، مسیر نجف-کربلا و خود کربلا استقرار خواهند داشت، تصریح کرد: یک هزار و ۵۰۰ خادم تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند تا به صورت زمینی راهی این سفر شوند که پیش‌بینی اتوبوس‌های موردنیاز شده است.

وی ضمن بیان اینکه امکانات موردنیاز موکب‌ها در دو بخش اسکان و تغذیه با همکاری گمرک استان سمنان از مبدا شاهرود، سمنان و گرمسار پک و مستقیم به مرز ارسال می‌شود، افزود: ضمن آنکه امکانات موردنیاز موکب‌ها توسط خیران جمع‌آوری و به محل مأموریت ارسال می‌شود اما هم استانی‌ها نیز می‌توانند در شهرها و روستاها به ستاد اربعین که در مکان‌های مشخص برپا می‌شوند کمک کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن