اجتماعیاخبار ویژهسیاسیشاهوار

جوانان ما سد کشورهای عربی، دشمن و منافقان را شکسته اند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه موقت شاهرود گفت: مهم‌ترین عامل آغاز جنگ، اسلام‌خواهی ایران بود زیرا توانست نقشه بین‌المللی را تغییر دهد و ازاین‌رو آمریکا جنگ نیابتی علیه ما راه انداختند و برخی کشورهای عربی و آفریقایی با پول و ادوات نظامی و جاسوسی در داخل منافقان پست و وطن‌فروش و ستون پنجم دشمن همه سدی برابر ما ایجاد کردند ولی جوانان هوشیار ما این سد را شکستند.

به گزارش شاهوار فردا، حجت الاسلام حمید عبدالهیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود بابیان اینکه مدارا با دشمن هیچ زمان نمی‌تواند ما را به پیروزی برساند، ابراز داشت: خدای متعال متقین را یاری می‌کند و دیدیم که دشمن به بهانه حاکمیت بر اروندرود و جزایر سه‌گانه و خودمختاری برخی استان‌های مرزی وارد نبرد با ایران شد که به هیچ‌یک از خواسته‌های خود نرسید.

عبداللهیان در ادامه تصریح کرد: مهم‌ترین عامل آغاز جنگ، اسلام‌خواهی ایران بود زیرا توانست نقشه بین‌المللی را تغییر دهد و ازاین‌رو آمریکا جنگ نیابتی علیه ما راه انداختند و برخی کشورهای عربی و آفریقایی با پول و ادوات نظامی و جاسوسی در داخل منافقان پست و وطن‌فروش و ستون پنجم دشمن همه سدی برابر ما ایجاد کردند ولی جوانان هوشیار ما این سد را شکستند.

وی ضمن بیان اینکه جلوگیری از صدور انقلاب از دیگر عوامل جنگ هشت‌ساله بود، افزود: انقلاب یک فکر، اعتقاد و باور است و مرز بردار نیست و نمی‌توان با مرزهای جغرافیایی آن را محدود کرد زیرا این فکر به بار نشسته و میوه داده است، حال آیا می‌توان تفکر انقلاب را از یمن گرفت؟ خوشبختانه دشمن موفق نشد که جلوی صدور انقلاب را بگیرد.

امام‌جمعه موقت شاهرود بابیان اینکه در جنگ هشت‌ساله باب تعرض به جمهوری اسلامی بسته شد، ابراز داشت: امروز دشمن از گزینه‌های نظامی می‌هراسد لذا تحریم را به نشانه ضعف و حقارت خود برای جمهوری اسلامی به‌کاربرده است.

عبداللهیان در ادامه تصریح کرد: نامساعد بودن اوضاع داخل کشور، منافقان فعال داخل و نیروهای مسلح شکل نگرفته و عدم تجهیز ارتش مواردی بود که دشمن تصور می‌کرد با این شرایط پیروز میدان باشد اما اشتباه تصور کردند

وی بابیان اینکه ارائه الگوی مبارزه با قدرت‌های بزرگ، تکیه نکردن به دشمن، رشد باورهای دینی و معنویت در دنیای مادی‌زده و تکیه‌بر ظرفیت‌های درون از دستاوردهای جنگ تحمیلی هشت‌ساله بود، افزود: فرماندهان جنگ و خط‌شکن‌ها جوان‌هایی بودند که توانستند حماسه‌آفرینی کنند، جنگ ما گنج است و امروز طبق فرمایش‌های مقام معظم رهبری می‌بایست مسئولیت‌های بزرگ و کلان را به جوان‌ها سپرد و از آن‌ها حمایت کرد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن