اجتماعیشاهوارگردشگری

در حالی که مشکل اشتغال پابرجاست/ نیم میلیون گردشگر در شاهرود بازدید کردند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود می گوید «طی شش‌ماهه نخست امسال ۵۰۰هزار نفر از جاذبه‌های شهرستان بازدید کردند، گفت: باید ظرفیت‌های گردشگری را بیش از پیش معرفی کرد» اما این در حالی است که هنوز مشکل اشتغال جوانان شاهرودی پابرجاست.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سید حسن حسینی شاهرودی سال گذشته در حاشیه دیدار با مردم بیارجمند به بیکاری عظیم درشهرستان شاهرود و شرق استان سمنان اشاره کرد حتی آمار بیکاری را بیش از ۲۴ درصد دانست این در حالی است که استانداری سمنان بیکاری را در سطح استان ۷ درصد می داند!

از سوی دیگر حسنی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهرود امروز شنبه در شورای اداری از بازدید نیم میلیون گردشگر از این شهرستان خبر داد و گفت: در بسطام  ۱۴۷هزار نفر، خرقان ۱۲۱هزار نفر ، موزه‌ها هفت هزار نفر و جنگل ابر با ۸۷هزار نفر بیشترین بازدیدکننده‌ها را به خود اختصاص دادند.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به ثبت جهانی جنگل ابر بازدیدهای بسیاری را طی شش‌ماهه امسال از این منطقه شاهد بودیم ، افزود: امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم شاهد استقبال خوب گردشگران از این مناطق باشیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود بابیان اینکه پنج هتل و سه مهمان‌پذیر در شهرستان فعال است، ابراز داشت: این تعداد اقامتگاه ظرفیت ۵۴۲تخت را دارند که قابل‌افزایش تا ۶۰۰تخت خواهد بود.

حسنی بابیان اینکه ۳۶خانه مسافر و سه کمپ اقامتی در شاهرود فعالیت می‌کنند ، تصریح کرد: این مکان‌ها بیش از یک‌هزار نفر قابلیت پذیرش مسافر و گردشگر رادارند که با بهره‌گیری از اقامتگاه‌های اوقاف و آموزش‌وپرورش این تعداد به ۴۵۰تا ۵۰۰هزار اقامت می‌رسد.

وی ضمن بیان اینکه در شش‌ماهه اول سال جاری یک‌هزار گردشگر خارجی در شاهرود اقامت داشتند، افزود: هفت دفتر مسافرتی، شش سفره‌خانه سنتی و ۹ واحد رستوران بین‌راهی در سطح شهرستان فعال بوده و درمجموع تسهیلات گردشگری شاهرود محسوب می‌شوند.

با این حال هنوز مشکلات بیکاری در شرق استان سمنان و شاهرود پابرجاست و این نشان می دهد که مدیران نتوانسته اند از این ظرفیت عظیم گردشگری به خوبی بهره گیرند.

نهایت هنر مسئولان استان سمنان و شهرستان شاهرود دادن وام به جوانان برای میزبانی از مسافران است حال آنکه نه زیرساختی مهیا است نه آموزشی داده شده و نه اصلا مفهوم توریسم در شاهرود و میامی نهادینه شده است ما حتی در سطح شهر تابلوی دو زبانه هم نداریم!

به نظر می رسد مشکل در ذهن مسئولان ما است وگرنه ۵۰۰ هزار گردشگر و این همه جاذبه گردشگری آن هم شش ماه نشان از توانمندی های این شهرستان می دهد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، شورای اداری شهرستان شاهرود امروز شنبه با حضور مسئولان نهاد های اداری برگزار شد.

این هفته به نام هفته گردشگری نامگذاری شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن