اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیسیاسیشاهوار

گسترش انتقادات از سوی امامان جمعه شاهرود و میامی / مسئولان استان سمنان مخاطب قرار گرفتند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

در دو روز اخیر شاهد هستیم که امامان جمعه شاهرود و میامی به صورت گسترده ای مسئولان را مورد خطاب قرار داده و از وضعیت بیکاری و معاش مردم تا وضعیت رسیدگی به پروژه های نیمه تمام و توسعه متوازن تذکراتی را به آنان داده اند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، عملکرد نامناسب استانداری سمنان در قبال شرق استان صدای امامان جمعه را درآورده است که نمونه آن را در دو روز اخیر در بین سخنان امامان جمعه شاهرود و میامی می توان به وضوح دید.

روز گذشته اما امام جمعه میامی ضمن انتقاد به عدم تکمیل پروزه های نیمه تمام در میامی از سوی مسئولان تلویحاً مسئولان ارشد استانی را مورد خطاب قرار داد و از آنان انتقاد کرد.

امام جمعه میامی تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام این شهرستان را خواستار شد و گفت: روحیه جهادی و ازخودگذشتگی به‌عنوان الگوی مدیریتی باید منش و کردار مدیران استان سمنان باشد.

حجت الاسلام صفایی پور بیان کرد: از مدیران استان سمنان انتظار می‌رود نسبت به تکمیل زیرساخت‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام میامی اقدام کنند

وی افزود: در دوران جنگ، روحیه جهادی و ازخودگذشتگی توانست ما را از این گذرگاه با پیروزی عبور دهد و امروز نیز می‌طلبد تا همین منش و کردار مدنظر مدیران استان باشد.

امام جمعه میامی که در سخنان معنی دار خود مدام از کلیدواژه از خودگذشتگی استنفاده می کرد، گفت: جاده میامی – جیلان می‌تواند باعث رونق اقتصادی این شهرستان شود، افزود: زمین چمن، استخر و دیگر طرح‌های نیمه‌تمام می‌بایست تکمیل و همچنین برای حل مشکلات مردم حسین‌آباد کالپوش با توجه به در پیش بودن سرما چاره‌ای تدبیر شود.

امام جمعه شاهرود هم تریبون شورای اداری را مکانی برای انتقاد یافت و با تاکید بر اینکه آمار بیکاری جوانان در شرق استان سمنان نگران کننده است، گفت: عدم توجه به این امر باعث کاهش قدرت خرید و افزایش آسیب‌های اجتماعی و جرایم خُرد می‌شود.

حجت الاسلام عباس امینی در ادامه گفت: برای رفع این مشکل می‌بایست به این جمع‌بندی رسید که زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم شود.

وی  بابیان اینکه افزایش آمار بیکاری در منطقه نگران‌کننده است، افزود: با توجه به اینکه با ایجاد اشتغال بسیاری از ناهنجاری‌ها برطرف می‌شود لذا انتظار می‌رود نسبت به کاهش بیکاری اقدامات مؤثرتری صورت گیرد.

سخنان معنی دار امامان جمعه شاهرود و میامی در حالی مطرح می شود که در دو ماه اخیر انتقادات از عملکرد استانداری سمنان به خصوص در حوزه عدالت و توسعه متوازن و همچنین امضای نامه معروف به نامه تفرقه انگیز موثران سمنانی نسبت به آشناگر اوح گرفته است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن