اجتماعیشاهوارعلم و دانش

انجام ۱۲۰۰ مورد عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه بیماری قلبی یکی از عوامل اصلی مرگ‌ومیر در کشور است، گفت: یک هزار و ۲۰۰ مورد عمل آنژیوگرافی در شاهرود انجام‌شده است.

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، حسین شیبانی ضمن بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد کاهش چشمگیر اعزام بیماران قلبی برای درمان به خارج از شهرستان بودیم، اظهار داشت: در این مدت یک هزار و ۲۰۰ مورد عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود انجام‌شده است.

وی بیماری‌های قلبی و عروقی را عامل اصلی ۴۰ درصد از مرگ‌ومیرها در کشور دانست و افزود: در این مدت ۳۹ مورد درمان اولیه بیماران مبتلابه سکته حاد قلبی و ۴۶۰ مورد عمل آنژیوپلاستی در شاهرود انجام‌شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به کاهش هزینه‌های درمانی برای بیماران قلبی مردم ساکن در شاهرود خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ مورد عمل پری کاردیو سنتز (تخلیه مایع از اطراف قلب)، ۱۵ عمل مورد فلوروسکوپی (بررسی مستقیم عملکرد دریچه مصنوعی) و ۱۲ عمل مورد تعبیه تی‌پی‌ام (دستگاه ضربان‌ساز موقت) در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با موفقیت انجام شد.

شیبانی با تأکید بر لزوم پیشگیری و درمان به‌موقع بیماری‌های قلبی یادآور شد: بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۹ درصد آن ناشی از سکته‌های قلبی است.

وی بابیان اینکه بروز و شیوع بیماری‌های قلبی در کشور ایران مثل بسیاری از کشورهای دیگر دنیا روند فزاینده دارد، اضافه کرد: سالانه هزینه گزافی از سهمیه سرانه سلامت برای درمان مبتلایان به عوارض این بیماری‌ها یعنی مبتلایان نارسایی قلبی مصرف می‌شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن