اجتماعیاستانخانوادهشاهوارفرهنگی

۱۶۰۸ نفر به مراکز مشاوره طلاق مراجعه کردند/۶۴ زوج سازش کردند!/ آمار طلاق بالا است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیرکل بهزیستی استان سمنان در اظهار نظری جالب از حضور هزار و ۶۰۸ نفر در مراکز مشاوره طلاق این اداره کل در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: «از بین این مراجعه ها ۶۴ زوج به سازش رسیدند» این در حالی است که آمار ارائه شده از سوی بهزیستی چندان رضایت بخش نیست.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا ایزدپور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در سمنان با بیان اینکه مراکز مشاوره بهزیستی در سطح استان پذیرای هزار و ۶۰۸ نفر در شش ماهه نخست سال جاری بوده است، ابراز کرد: ۶۴ زوج پس از حضور در این مراکز سازش کردند.

ایزد پور افزود: سال ۹۷ یک هزار و ۹۶۳ نفر به مراکز مشاوره کاهش طلاق اداره کل بهزیستی استان مراجعه کردند که ۱۴۰ زوج پس از گفت و گو با مشاوران این مراکز، با یکدیگر سازش کردند.

وی گفت: اداره کل بهزیستی استان سمنان با دارا بودن ۲۶ مرکز مشاوره و توزیع ۲۵۰ میلیون ریال «یاری برگ» به ارایه مشاوره ۳۱۸ نفر از افراد نیازمند مشاوره با درآمد مالی کم پرداخته است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، در حالی ایزدپور درباره آمار سازش در حوزه طلاق صحبت می کند که باید به واقع بپذیریم آمار پرونده های منجر به سازش خیلی اندک است

۶۴ مورد از ۱۸۰۰ مراجعه نکته ای نیست که مسئولان فرهنگی و اجرایی و سیاست گذار استان سمنان به دنبال آن باشند لذا به نظر می رسد بهزیستی باید رویه خود را در قبال این مسائل تغییر داده و یا مشاوره های خود را بهبود ببخشد.

درست است که اگر شما بتوانید جلوی یک مورد طلاق را هم بگیرید کار درستی انجام داده اید اما کار بزرگی خیر؛ متاسفانه در سال های اخیر قطار لجام گسیخته طلاق در استان سمنان نیز مانند سایر استان های کشور با سرعت می تازد و پیش می رود.

به نظر می رسد ترویج سبک زندگی اسلامی، آگاهی بخشی به جامعه و آموزش در سایه فرهنگ سازی، مشاوره، ترویج فرایض دینی و دوری از منکرات، دوری از احساس و تقویت تصمیم گیری با منطق و ده ها مورد دیگر در کاهش طلاق تاثیرگذار هستند که مسئولان سیاستگذار باید به این مسائل در کنار موضوعات کلانی چون اقتصاد، بکیاری، فقر، حاشیه نشینی، اعتیاد و … توجه داشته باشند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن