اجتماعیاستانحوادثخانوادهشاهوارشهری

۷۵ درصد سرقت در استان سمنان خرد است/سارقان جرات سرقت ندارند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه درصد سرقت در استان سمنان خرد است، گفت: سرقت خرد منظور سرقت هایی هستند که میزان آن ها زیر یک میلیون تومان است که عمده سرقت های سطح استان را شامل می شوند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سرهنگ عبدالله حسنی ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا در سمنان ضمن بیان اینکه براساس آمار ۷۵ درصد از سرقت در استان سمنان از نوع خرد است، تاکید کرد: این سرقت ها غالباً میزانی زیر یک میلیون تومان دارند.

وی با بیان اینکه استان سمنان رتبه بیست و یکم کشور را از لحاظ شاخص سرقت های خرد دارد، تاکید کرد: با توجه به عملکرد پلیس در حوزه نظارتی سارقان در استان سمنان جرات سرقت ندارند.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: میزان کشف سرقت در ۶ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ۳۵۵ درصد افزایش یافته است که این امر نشان از عزم پلیس در برخورد با متخلفان می دهد.

حسنی گفت: کشف جرایم سایبری در استان سمنان ۱۸۸ درصد افزایش یافته که این شاخص ها نیز نشان از عزم جدی پلیس در برخورد با جرایم حوزه سایبری دارد.

وی درباره سامانه ۱۹۷ ارتباط بین مردم و ناجا نیز، توضیح داد: شکایت مردم از عملکرد پلیس در استان ۱۸ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته کاهش یافته و این نشان می دهد که مردم از عملکرد پلیس رضایت بیشتری دارند.

فرمانده انتظامی استان سمنان از کاهش ۵۰ درصدی جرایم خشن در استان نیز خبر داد و گفت: علت این امر برخورد قاطعانه پلیس با اراذل و اوباش است که البته مردم نیز این موضوع را همواره از پلیس مطالبه دارند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن