استانشاهوارمذهبی

پنجمین سوگواره «عطر سیب» در سمنان آغاز به کار کرد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

پنجمین سوگواره «عطر سیب» به همت موسسه فرهنگی هنری شمسه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان سمنان از هفتم مهر به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان به صورت رایگان برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است

به گزارش خبنرگار شاهوار فردا، پنجمین سوگواره «عطر سیب» به همت موسسه فرهنگی هنری شمسه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان سمنان از هفتم مهر به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان به صورت رایگان برگزار می‌شود.

این سوگواره عاشورایی امسال به مدت پنج شب با حضور گروه بین‌المللی تعزیه و شاعران برجسته کشوری در سمنان آغاز شد.

بازگویی وقایع عاشورا و حوادث کربلا در قالب برنامه‌های هنری مختلف در این سوگواره هدفگذاری شده و همچنین اجرای تعزیه، نقالی و شعرخوانی شاعران آیینی برخی از برنامه‌های این سوگواره است.

حضور گروه تعزیه‌خوانی بین‌المللی غدیر در این سوگواره، متشکل از تعزیه‌خوان‌های استان‌های قم، اصفهان و تهران از دیگر برنامه های تدوین شده است.

علاوه بر شاعران استان سمنان، شاعران برجسته استان‌های قم، تهران و مرکزی نیز در این سوگواره به اجرای برنامه می‌پردازند، امیر حسین آکار، حامد تجری، علی مردی‌پور، محمد صمیمی و مهدی رحیمی از جمله این شاعران هستند که در این سوگواره حضور دارند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن