استانشاهوارمذهبی

پنجمین سوگواره «عطر سیب» در سمنان آغاز به کار کرد

بازدیدها: ۱۸

پنجمین سوگواره «عطر سیب» به همت موسسه فرهنگی هنری شمسه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان سمنان از هفتم مهر به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان به صورت رایگان برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است

به گزارش خبنرگار شاهوار فردا، پنجمین سوگواره «عطر سیب» به همت موسسه فرهنگی هنری شمسه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان سمنان از هفتم مهر به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان به صورت رایگان برگزار می‌شود.

این سوگواره عاشورایی امسال به مدت پنج شب با حضور گروه بین‌المللی تعزیه و شاعران برجسته کشوری در سمنان آغاز شد.

بازگویی وقایع عاشورا و حوادث کربلا در قالب برنامه‌های هنری مختلف در این سوگواره هدفگذاری شده و همچنین اجرای تعزیه، نقالی و شعرخوانی شاعران آیینی برخی از برنامه‌های این سوگواره است.

حضور گروه تعزیه‌خوانی بین‌المللی غدیر در این سوگواره، متشکل از تعزیه‌خوان‌های استان‌های قم، اصفهان و تهران از دیگر برنامه های تدوین شده است.

علاوه بر شاعران استان سمنان، شاعران برجسته استان‌های قم، تهران و مرکزی نیز در این سوگواره به اجرای برنامه می‌پردازند، امیر حسین آکار، حامد تجری، علی مردی‌پور، محمد صمیمی و مهدی رحیمی از جمله این شاعران هستند که در این سوگواره حضور دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن