اجتماعیاخبار ویژهاستانراه و شهرسازیسیاسیشاهوارشهری

نشست بررسی مشکلات میامی برگزار شد / زیرساخت های توسعه فراهم است!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان میامی و پس از بازدید از روستای حسین آباد کالپوش و شهرک جدید التاسیس این روستا به میامی آمد تا در نشست بررسی مشکلات این شهرستان شرکت کند جلسه ای که در آن گویا مسئولان بالاتفاق عقیده دارند که زیرساخت های توسعه در میامی فراهم است!

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا آشناگر ظهر پهارشنبه در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان میامی و پس از بازدید از روستای حسین آباد کالپوش و شهرک جدید التاسیس این روستا به میامی آمد تا در نشست بررسی مشکلات این شهرستان شرکت کند جلسه ای که در آن گویا مسئولان بالاتفاق عقیده دارند که زیرساخت های توسعه در میامی فراهم است و ار میامی پیشرفتی نکرده پس مشکل از مردم باید باشد نه از مسئولان!

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در این نشست گفت: نبود برنامه توسعه، یکی از دلایل اصلی و جدی کمتر توسعه یافتگی این شهرستان است و از سوی دیگر در اجرای سند توسعه میامی نیاز است تا تمامی ابعاد توسعه در نظر گرفته شود و به آن توجه جدی داشت.

وی افزود: ظرفیت‌های میامی در تدوین سند توسعه شهرستان باید در نظر گرفته شود چرا که میامی، به دلیل ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، دامپروری و …، محروم نیست و در واقع کمتر توسعه یافته است.

حسینی شاهرودی گفت: تامین نیروی انسانی در برخی از ادارات، چارت سازمانی و ارتقاء سطح از نمایندگی به ادارات، از نیاز های توسعه شهرستان میامی است

وی گفت: تخصیص اعتبارات بر اساس شاخص‌های اولویت‌بندی شده در سند توسعه، باید صورت گیرد و برای استفاده از ظرفیت‌های اعتباری در راستای عمل به سند توسعه شهرستان، تلاش کنیم.

نماینده شاهرود و میامی بیان کرد: تجهیز بیمارستان میامی، احداث بیمارستان جدید و  آبرسانی روستایی تقویت شهرک صنعتی میامی و احداث شهرک صنعتی کالپوش و مرمت و بهسازی راه های مواصلاتی،  از جمله نیازهای این منطقه است.

استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: پراکندگی جمعیت بالا در شهرستان‌میامی سبب شده است تا نرخ خدمات دهی افزایش یابد.

علی رضا آشناگر با بیان اینکه توسعه ، یک باور ذهنی است ، لذا برای اقدام توسعه ای باید در اول ، نگاه توسعه ای را در خود تقویت نماییم.، گفت: کار توسعه با سرعت کم اما بصورت درست و منطقی پیش می رود.

وی افزود: توسعه با رشد و رونق متفاوت بوده و دارای مفهومی جامع است که رشد و توسعه را نیز در خود جای داده است. از سوی دیگر استانهایی که نظام آموزشی قوی دارند ، مطمئنا در آینده وضعیت بهتری خواهند داشت.‌

آشناگر گفت: استان سمنان دارای نظام آموزشی بسیار قدرتمندی است.

احمد ملایری فرماندار میامی به عنوان تنها کسی که در این نشست کمی هم از مشکلات میامی گفت: بیان کرد: احداث بیمارستان ۳۲ تخت خوابی در منطقه کالپوش یکی دیگر از نیازهای اصلی مردم شهرستان است.

وی افزود: گاز رسانی به روستاها، پوشش آنتن دهی موبایل در نقاط مختلف شهرستان و راه های مواصلاتی از دیگر اولویت های این منطقه است.

فرماندار میامی تاکید کرد: کمبود ابزار زیرساختی از نظیر عدم ارتقاء نمایندگی به ادارات برخی مجموعه ها در شهرستان، نبود مجتمع اداری، کمبودها در بخش راه های مواصلاتی و به خصوص راه های روستایی، از جمله این‌ موارد است.

ملایری گفت: تقاضا داریم استاندار محترم و مسئولان اجرایی استان، در راستای عمل به سند توسعه این شهرستان، به این‌موارد توجه ویژه ای داشته باشند

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، در نشست بررسی مشکلات میامی گویا همه چیز مطرح شد جز مشکلات میامی! گزارش عملکرد از سوی نماینده و استاندار و بیان چند مطالبه قدیمی که ۱۰ سال است میامی با آن دست و پنجه نرم می کند یعنی بیمارستان و راه و … ماحصل تمام این دو اسعت جلسه بود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن