اجتماعیشاهوارشهری

۶ قصابی در شاهرود پلمب شدند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود، با بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست امسال شش قصابی در این شهر پلمب شده است، گفت: بیشترین تخلفات این قصابی ها عرضه گوشت خارج از چرخه کشتارگاهی است.

به گزارش شاهوار فردا، مجتبی گلی در گفتگویی ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری بازرسی‌های مکرر خارج ساعات اداری از مراکز عرضه داخل و حومه شهر  شاهرود به‌صورت مستمر صورت گرفته است که این اقدام ادامه دارد، ابراز داشت: طی مدت مذکور با بیش از ۱۰ مورد تخلف بهداشتی در سطح شهرستان برخورد و شش واحد قصابی نیز پلمب شد که بیشترین تخلف آن‌ها عرضه گوشت خارج از چرخه کشتارگاهی را شامل می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه کشتارگاه شاهرود با بیش از ۴۰ سال سابقه کار هم‌اکنون نیز مشغول فعالیت است، افزود: کشتار در شب و نبود پیش سردکن و دامپزشک ازجمله مشکلات این واحد بود که با همکاری شهرداری پیش سردکن نصب و کشتار به‌روز انتقال یافت و دکتر دامپزشک نیز به‌کارگیری شد.

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود بابیان اینکه وجود پیش سردکن باعث جلوگیری از بروز انتقال برخی بیماری‌های مشترک می‌شود، ابراز داشت: در مورد کشتارگاه بسطام نیز که به دلیل نبود مسائل بهداشتی و عدم استانداردهای لازم تعطیل‌شده بود، نواقص آن نیز با نصب پیش سردکن برطرف و به‌صورت مشروط با نظارت بخش خصوصی به زودی ادامه فعالیت خواهد کرد.

گلی بابیان اینکه طرح ساماندهی کشتارگاه روستایی برای روستاهای نزدیک به شهر در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به آمار بالای کشتار در روستاها برای اجرای آن در شرایط بهداشتی مقرر شد تا این اقدام برای روستاهای نزدیک به شهر در داخل کشتارگاه انجام و کار حمل گوشت به این روستاها رایگان انجام شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن