اقتصادیشاهوارشهری

بهره‌برداری از ۳۹۲ پروژه عمرانی برق‌رسانی در شاهرود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود از بهره‌برداری ۳۹۲ پروژه عمرانی برق‌رسانی در این شهرستان با سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش شاهوار فردا، جمال فرخ‌زاده در گفتگویی از احداث ۳۹۲ پروژه عمرانی برق‌رسانی با حجم سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۸ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال در ۶ ماه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: تأمین برق روستای تجور بخش بیارجمند با احداث ۱۷ هزار و ۱۲۵ متر شبکه توزیع برق و نصب یک دستگاه پست هوایی به قدرت ۵۰ کیلوولت آمپر، توسعه چهار ایستگاه هوایی عمومی در خیابان‌های ابن یمین، ابوذر، ساحلی و کوچه شهید توسلی شاهرود، دایر کردن یک‌هزار متر شبکه روشنایی معابر بلوار خروجی دهملا به سمت روستای قلعه حاجی، برقراری ۴۹۱ متر شبکه فشار متوسط زمینی به‌منظور رینگ پست‌های زمینی خلیج فارس و مرکزی و تقویت پنج دستگاه ترانس از مهم‌ترین برنامه‌های انجام‌شده از آغاز امسال است.

مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود با اشاره به این‌که چهار هزار و ۲۴۴ متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی در ۶ ماه نخست سال جاری در این شهرستان احداث شده است، گفت: توسعه ۲۲ هزار و ۵۶۶ متر شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی از اقدامات صورت‌گرفته در این مدت‌زمان است.

فرخ‌زاده با بیان این‌که ۱۶ ایستگاه هوایی توزیع برق با ظرفیت سه هزار و ۲۳۵ کیلوولت آمپر در شهرستان شاهرود نصب و بهره‌برداری شده است، ادامه داد: برقراری ۹۹ کنتور هوشمند در راستای طرح فهام، از دیگر طرح‌های به انجام رسیده محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که چهار هزار و ۱۰۹ متر کابل خودنگهدار از آغاز امسال تاکنون در شهرستان شاهرود دایر شده است، تصریح کرد: عملیات اصلاح و بهسازی ۹ هزار و ۷۳۷ متر شبکه توزیع برق این شهرستان توسط گروه‌های اجرایی این مدیریت به انجام رسیده است.

مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود همچنین به پروژه‌های در دست اقدام برق این شهرستان اشاره کرد و گفت: نصب چهار دستگاه پست هوایی عمومی جهت کاهش طول شعاع تغذیه و بهبود ولتاژ در میدان بوعلی، شهرک بهارستان، خیابان‌های نفت و آیت‌الله غفاری، کابل‌کشی شبکه فشار متوسط زمینی به‌منظور ارتباط پست اساتید به بسیجیان به طول ۹۸۵ متر و برقراری دو فیدر فشار ضعیف زمینی حدفاصل میدان امام خمینی (ره) و میدان جمهوری از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده سه ماهه سوم امسال است.

فرخ‌زاده خاطرنشان کرد: نصب یک دستگاه ریکلوزر در منطقه طرود، تجهیز الکتریکی پست زمینی کارکنان دولت، کابل‌کشی فشار متوسط زمینی به طول دو هزار متر در بلوار آزادی، تقویت هشت دستگاه پست هوایی در مناطق مختلف این شهرستان، تأمین روشنایی ورودی شهرک فدک، مقابل دانشگاه صنعتی و همچنین روبروی پردیس دانشگاه صنعتی شاهرود در زمره برنامه‌های پیش‌بینی‌شده سه ماهه سوم امسال قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، احتساب تیر برق به عنوان پروژه، تعویض سیم های برق به عنوان دیگر پروژه قابل افتتاح یا تمیر مقره های برق، نصب یک تابلوی برق و … در زمره پروژه هایی هستند که طرح های قابل افتتاح برق رسانی شاهرود را به عدد ۴۰۰ می رساند! در صورتی که قاعدتاً تعویض شبکه و بهسازی آن در زمره وظایف شرکت برق است نه پروژه های تعریف شده که سبب شود مردم از این شرکت بابت انجام وظیفه شان تقدیر هم کنند.

البته طبیعی است که این روزها همه از نجابت مردم سوء استفاده کرده و وظایفشان را هم به رخ مردم می کشند تا منتی بر سرشان باشند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن