اجتماعیاخبار ویژهاستانشاهوارفرهنگیمذهبی

۴۹ هزار زائر اربعین از موکب های استان سمنان خدمات دریافت خواهند کرد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه تغذیه ۴۳ هزار و ۱۰۰ زائر در مرز مهران، کربلا و نجف به ستاد مرکزی اربعین در استان ابلاغ‌شده است، گفت: استان سمنان به ۴۹ هزار و ۵۰۰ زائر در اربعین امسال خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا آشناگر در نشست اربعین استان سمنان به میزبانی سال غدیر استانداری سمنان ، بابیان اینکه اربعین فرصتی برای تجلی وحدت بین کشورهای مسلمان است، گفت: این استان به بیش از ۴۹ هزار زائر در اربعین امسال خدمت‌رسانی می‌کند.

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه اولین گام در مراسم اربعین تأمین امنیت است، ابراز داشت: امیدواریم با همکاری مسئولان دستگاه‌ها و نهادها مسیر تردد زائران در استان سمنان و در اربعین به لحاظ امنیت موردتوجه بیشتری قرار گیرد که خوشبختانه دستگاه‌ها تاکنون پای‌کار حضور داشتند.

آشناگر بابیان اینکه حوادث روز گذشته در عراق هشداری بر لزوم هوشیاری مسلمانان است، تصریح کرد: دشمن با ایجاد ناآرامی و از بین بردن نظم می‌کوشد تا این مراسم برگزار نشود اما باید گفت این اقدامات نمی‌تواند خدشه‌ای به این دریای سیل مشتاقان امام حسین (ع) وارد کند.

وی افزود: ایجاد تفرقه از دیگر مباحثی که دشمن برای رسیدن خواسته‌های خود به آن دامن می‌زند لذا پیاده‌روی اربعین به‌عنوان نماد دین اسلام فرصتی است تا با یکی شدن همه مسلمان جهان بار دیگر دشمن را از رسیدن به خواسته خود ناکام کنیم لذا اتحاد مهم‌ترین اصلی که باید موردتوجه واقع شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن