اجتماعیاقتصادیراه و شهرسازیشاهوار

آب شرب سالم به روستاهای پل ابریشم می رسد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس امور آب و فاضلاب روستایی میامی ، گفت: خط انتقال آب شرب از چاه جدید مجتمع آب‌رسانی روستاهای پل ابریشم در دست اجرا است و به زودی با تکمیل این طرح آب آشامیدنی سالم به روستاهای منطقه می رسد.

به گزارش شاهوار فردا، مسلم فدایی در گفتگویی همزمان با روز سه شنبه از اجرای خط انتقال آب شرب از چاه جدید مجتمع آب‌رسانی روستاهای پل ابریشم خبر داد و گفت: با این اقدام ساکنان این روستا از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

فدایی ضمن بیان اینکه طول اجرای این پروژه سه هزار و ۱۰۰ متر است، ابراز داشت: با تکمیل این مجموعه مردم روستاهای پل ابریشم میامی پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب از آب قابل شرب و شیرین در شبکه آب منازلشان بهره‌مند می‌شوند.

وی ضمن بیان اینکه این پروژه در قالب یک مجتمع آب‌رسانی است، افزود: این طرح تأمین‌کننده آب شرب و بهداشت موردنیاز سه روستای محمدآباد، حسین‌آباد و چاه شیرین پل ابریشم با جمعیت بالغ‌بر ۲۰۰ خانوار خواهد بود.

رئیس امور آب و فاضلاب روستایی میامی ضمن بیان اینکه اعتبار هزینه شده تاکنون نزدیک به ۸۰۰ میلیون تومان بوده است، ابراز داشت: برای اتمام پروژه نیاز به حداقل ۸۰۰ میلیون تومان دیگر برای خرید و اجرای خط انشعاب برق، خرید تابلو برق راه‌انداز، خرید الکتروپمپ، لوله آبده، کابل و تجهیزات سر چاهی و غیره نیاز است.

فدائی در ادامه تصریح کرد: ازآنجاکه اعتبار استانی بسیار نامحدود و حتی جوابگوی همین یک پروژه نیست با مساعدت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان و پیگیری نماینده محترم مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس با لحاظ شدن اعتبارات ملی پروژه با اتمام خواهد رسید.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به کیفیت بسیار نامطلوب و شوری بالای آب تاکنون آب موجود در شبکه فقط برای مصارف بهداشتی استفاده می‌شده است، افزود: اهالی روستاها آب آشامیدنی موردنیاز خود را از سایت آب‌شیرین‌کن تأمین می‌کردند و پس از اتمام این پروژه و اجرای خط انتقال برق، نسبت به تجهیز و راه‌اندازی چاه جدید اقدام خواهد شد و به‌زودی ساکنان این منطقه از نعمت آب بسیار گوارا بهره‌مند می‌شوند/مهر

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن