اجتماعیاستانشاهوارمذهبی

زائران اربعین، پیاده روی خود را برای ۳ روز برنامه ریزی کنند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

متخصص طب بهداشت با اشاره به برخی نکات بهداشتی در سفر اربعین گفت: زائران اربعین پیاده‌روی را حداکثر تا سه روز برنامه‌ریزی کنند تا هم مسیر برایشان تقسیم شود و هم دچار مشکلات و بیماری های جسمی و بهداشتی نشوند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، ایوب توکلیان در بیان توصیه هایی به زائران اربعین ضمن بیان اینکه برنامه‌ریزی در سفر پیاده‌روی اربعین باید در دستور کار زائران قرار گیرد، اظهار داشت: قبل از سفر اربعین باید زمان حرکت، زمان رسیدن و برنامه حرکت را مشخص کنیم و زائران باید پیاده‌روی را تا حداکثر سه روز برنامه‌ریزی کنند.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از کفش مناسب در این سفر خاطرنشان کرد: تاول و آسیب در تاندون‌های مفاصل ازجمله مسائلی است که زائران در پیاده‌روی اربعین ممکن است با آن مواجه شوند.

متخصص طب بهداشت گفت: افرادی که توانایی جسمی ندارند می‌توانند پیاده‌روی را با چند عمود خلاصه کنند و از فیض پیاده‌روی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: تاول زدن اندام‌ها خصوصاً کف پا، عرق‌سوز شدن، پیچ‌خوردگی مچ پا باید با مراجعه به نزدیک‌ترین درمانگاه‌ها و مراکز درمانی تحت درمان با شرایط مناسب قرار گیرند و از خوددرمانی پرهیز شود.

توکلیان گفت: زائران اربعین از حمل بار اضافی پرهیز کنند چراکه حمل بار سنگین می‌تواند خیلی از زائران را پس از چند ساعت پیاده‌روی دچار مشکلات عدیده‌ای کند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن