اجتماعیاستانشاهوارمذهبی

گذرنامه‌های اصلی و موقت تحویل زائران اربعین می شود/ مردم نگران نباشند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس اداره گذرنامه ناجا با اشاره به حجم انبوه متقاضیان دریافت گذرنامه گفت: تمام گذرنامه‌های اصلی و موقت ظرف امروز و فردا به متقاضیان تحویل می‌شود و مردم نباید نگران این موضوع باشند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سرهنگ نقد علی شریفی بابیان اینکه صدور گذرنامه و برگ تردد موقت مهم‌ترین دغدغه زائران است و با تلاش شبانه‌روزی به‌سرعت در حال چاپ و صدور گذرنامه‌های دائمی و موقت هستیم، اظهار داشت: ظرف امروز یا فردا همه گذرنامه‌های دائم و برگ تردد موقت به متقاضیان تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زائران می‌توانند به دفاتر اداره صدور گذرنامه در شهرستان‌ها مراجعه و برای دریافت به‌موقع گذرنامه پیگیری کنند، تصریح کرد: در تمام مبادی خروجی مأموران اداره گذرنامه ناجا حضور دارند و تاکنون مشکلی برای خروج زائران با برگ تردد موقت وجود نداشته است.

رئیس اداره صدور گذرنامه ناجا بابیان اینکه تسهیل‌سازی سفر اربعین برای عموم مردم از اولویت‌های مهم این نهاد است، گفت: اتباع باید برای تردد به دفاتر کفالت مراجعه کنند و با ارائه مدارک موردنیاز تشریفات قانونی در این راستا اجرایی شود و سپس برای خروج از کشور اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، کسانی که فکر می کنند مانند سال های قبل بدون ثبت نام در سامانه سماح و با ارائه کارت ملی می توانند وارد کشور عراق شده و در اربعین حضور یابند کاملاً اشتباه می کنند امسال تمهیدات ویژه ای برای اربعین صورت گرفته که همه باید برای تردد در عراق گذرنامه یا برگ تردد دریافت کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن