اجتماعیاستانسیاسیشاهوارمذهبی

عبور و مرور زائران در شلمچه به صورت موقت متوقف شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

عبور و مرور زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه به علت جوابگو نبودن امکانات طرف عراقی، موقتا متوقف شده است که علت این امر ناهماهنگی در طرف عراقی است گویا عراق انتظار و امکانات رسیدگی به این همه زائر را ندارد.

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، در حالی مرز شلمچه آماده ترین مرز برای عبور و مرور زائران اربعین حسینی و شرکت در مراسم اربعین حسینی است، طرف عراقی به علت تعداد بالای زائران خروجی قادر به تامین زیرساخت ها و امکانات لازم برای تردد زائران نبوده و لحظاتی قبل عبور و مرور زائران به صورت موقت متوقف شده است.

یکی از بزرگترین مشکلات طرف عراقی نداشتن اتوبوس است که جوابگوی حجم بالای حضور زائران اربعین نیست؛ این در حالی است که رایزنی های فراوانی از سوی مسئولان خوزستان با مسئولان بصره انجام شده است که این مشکل برطرف شود.

این در حالی است که هزاران زائر ایرانی در مرزها حضور دارند از سوی دیگر باید گفت خدمات رسانی به زائران در خاک ایران به خوبی انجام می شود و این عراق است که گویا آمادگی پذیرش این همه زائر را نداشته است متاسفانه برنامه ریزی دولت عراق در این باره ضعیف است تاجایی که مسجدی سفیر ایران در عراق گفت زائران با خود آب همراه داشته باشند چرا که عراق حتی تامین آب را هم نتوانسته انجام دهد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن