اخبار ویژهسیاسیشاهواریادداشت

یادداشت مدیرمسئول
می شود، می توانیم | فرودگاه بین المللی شاهرود، ظرفیتها و آینده منطقه شاهوار

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به لطف خدا و تلاش ها و پیگیری های مجدانه مسئولین بومی و حمایت های مردم و کمیته مردمی فرودگاه شاهرود ، بین المللی و مرز هوایی بدان اختصاص داده شد که قطعا و یقینا آینده منطقه شاهوار را دستخوش تغییرات و پیشرفت های مهمی خواهد کرد.

مسئله ای که به دلیل اهمیتش علیرغم میل باطنی برخی مرکز استان نشینان تمامیت خواه و دور از خدا!، با سنگ اندازی ها و کارشکنی های متعدد نمی خواستند این مهم اتفاق بیافتد، عملی شد و دستاوردی برای «مردم رنج دیده و مستضعف منطقه شاهوار» که با پولهای شخصی و با خون دل بدین جا رسید، خار چشمی برای بدخواهان شد که اگر با نگاهی دقیق و مطلع از همه مسائل پشت پرده و سنگ اندازی ها و کارشکنی ها بدان نگاه کنیم، قطعا و یقینا فتحی در میدان نبردی نامتقارن ارزیابی خواهد شد. فتحی از سوی مردم!

نزدیک ایام انتخابات است. و شاید این قبیل اقدامات، نمایشی از سوی کاندیدای بالفعل نمایندگی مجلس تلقی شود. اما نگاهی منصفانه و فارغ از دلبستگی‌های سیاسی به این و آن با چشم اندازی فراتر به مسئله و عمیق تر به جوانب و آینده آن، فرصت را برای هرچه بهره برداری بیشتر از آن فراهم می آورد. قطعا هر فردی که به افتخار خادمی مردم نائل شود باید خدمت به مردم را دنبال نموده و نیازها و مطالبات بر زمین مانده«مردم مستضعف» منطقه شاهوار را پیگیری و آن را به نتیجه برساند.

یقینا مهم است که چه کسی پرچم خدمت به مردم را بدست خواهد گرفت و «شاهوار فردا» همچون سایر رسانه های مستقل و بی طرف، تلاش خواهد نمود تا با معرفی نقاط ضعف و قوت کاندیداها، مردم را در رسیدن به گزینه مطلوب یاری نموده و منطقه را در رسیدن به اهداف بلند خویش مدد نماید.

و اما فرودگاه بین المللی شاهرود

همگان می دانیم مهمترین معضل منطقه شاهوار از طرود و سطوه و رودیان و زیراستاق گرفته تا بسطام و مجن و خیج و کلاته خیج و ابرسج و فرومد و حسین آباد و نام نیک و بیارجمند و میامی، مسئله بیکاری و اشتغال جوانان و مردم است و از دیگرسو بزرگترین فرصت و مزیت منطقه، ظرفیت کشاورزی و زراعت و باغبانی و دامپروری است که به اذعان آمار و گزارشات رسمی، قطب کشاورزی و دامپروری استان محسوب می شود.

فرصتی که می توان از آن بهترین بهره ها برد و از ماندن محصول روی دست کشاورز و تولیدکننده به دلیل اشباع بازار منطقه و افت قیمت در اوج فصل برداشت، جلوگیری کرد و تهدید را به فرصت تبدیل نمود.

بسته بندی تازه بار و صادرات به شهرها و استان های مختلف کشور و پس از آن به کشورهای منطقه بزرگترین ظرفیت رونق گرفتن تولید و حل معضل اشتغال در منطقه است. محصولات متعدد و خوش آب و رنگی که از انگور و زردآلو و سیب و هلو و شلیل  گرفته تا سبزیجات و صیفی جاتی از قبیل گوجه و پیاز و سیب زمینی و لوبیا و غیره همه و همه با اجرای بسته بندی و صادرات، درآمد و ثروت سرشاری را نصیب مردم و منطقه نموده و کاهش معضل عظیم بیکاری را شاهد باشیم.

فرآوری محصولات و صادرات آن دومین فرصتی است که می تواند حتی بهتر از خام فروشی و تازه فروشی با ارزش افزوده بیشتر کسب نمود. بازار کشورهای عربی، بهترین و بیشترین ارزآوری را برای کشور، منطقه شاهوار و مهمتر از همه مردم منطقه خواهد داشت که این مهم، با وجود ظرفیت عظیم فرودگاه بین المللی شاهرود و نقش بی بدیل آن در تکمیل زنجیره تولید تا مصرف که حقا و انصافا دستاوردی بزرگ برای منطقه محسوب می شود، عملی خواهد شد.

و حال نوبت مردم بویژه جوانان پرشور و اهل اقدام در تشکیل و ایجاد شرکت ها و کارگاه های بسته بندی و فرآوری محصولات است که با کمک و همراهی مسئولین در اعطای مجوزها و تسهیلات لازم، تسهیلگر و تسریع بخش این مهم باشند. خسته نشوند و برای تحقق آرمان های بلندشون تا رسیدن به نتیجه مطلوب، پیگیری کنند.

دانشگاه‌های صنعتی، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی جهادکشاورزی با فعالسازی بیش از پیش رشته های متناسب از رشته‌های مهندسی صنایع و غذایی گرفته تاکشاورزی و دامپروری و صنایع تبدیلی و نیز مدیریت صنعتی در قالب دوره‌های رسمی و بویژه علمی آزاد، زمینه‌های این مهم را فراهم آورند.

پارک علم و فناوری نیز که بستر بسیار خوب و مهمی است، با فراخوان از عموم مردم، بویژه فعالان و نوآوران و جوانان با برگزاری کارگاه‌ها و دعوت از متخصصین صادرات و بسته بندی و … آموزش، هدایت و شکل‌گیری شرکت‌های نوآور را فراهم آورد

«شاهوار فردا» پیگیر وعده های مسئولین و حامی مردم در پیگیری وعده ها و مطالبات مردم در این قبیل مسائل خواهد بود.

جا دارد که در پایان این وجیزه تقدیری از باب من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق که «انصاف و اخلاق و حمایت از مدیران برسرکار»، مشی این رسانه خبری تحلیلی است و جدا از همه ی نقدها و نظرها، از جناب حسینی شاهرودی نماینده مردم منطقه شاهوار، مدیر فرودگاه و کمیته مردمی حمایت از فرودگاه بین المللی شاهرود و همچنین در ادوار گذشته جلالی نماینده سابق، رئیس سابق و امروز سازمان هواپیمایی کشور، مهابادی و مسئولان ایرلاین هایی که به شاهرود فرصت پرواز دادند نیز تقدیر کرد همچنین سازمان فرودگاه ها که گسترش سالن ترانزیت و سامانه های هوانوردی فرودگاه را در دست گرفته است و همچنین دیگر کسانی که به ضعف اطلاعات نگارنده از قلم افتاده و حقیقتا دستاوردی مردمی است که با ایستادگی مردم و مسئولین دلسوز بومی و علیرغم میل باطنی برخی مرکزنشینان استان بدست آمده تقدیر و تشکر نماییم.

حسینی شاهرودی با حمایت مردم و ایستادگی و پیگیری در این قضیه ثابت کرد که برای رسیدن به همه اهدافمان باید بایستیم و حقوق حقه خود را مطالبه کنیم که امام عزیز و بزرگوارمون بنیانگذار کبیر ظلم ستیزی و حق طلبی به ما یاد داد که

می شود و می توانیم!
درود خدا برشما مردم همیشه بیدار شاهوار

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن