اجتماعیاخبار ویژهراه و شهرسازیشاهوارشهری

تکمیل جاده میامی-کلاته خیج مهم‌ترین خواسته اهالی منطقه است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام‌جمعه کلاته خیج بابیان اینکه توجه به شهرهای کم‌جمعیت می‌تواند به رشد و توسعه آن‌ها منتهی شود، گفت: تکمیل جاده میامی-کلاته خیج مهم‌ترین خواسته اهالی منطقه است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت‌الاسلام علی خداپرست در مراسم تودیع و معارفه شهردار کلاته خیج با حضور معاون عمرانی استاندار سمنان ضمن بیان اینکه تکمیل جاده میامی-کلاته خیج مهم‌ترین خواسته اهالی منطقه است، ابراز داشت: این محور می‌تواند به توسعه گردشگری منطقه کمک کرده و دسترسی را راحت‌تر برقرار کند لذا انتظار می‌رود این مهم در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: استخر ورزشی یکی از نیازهای جوانان این شهر و روستاهای حومه است که تقاضا می‌شود بودجه‌ای برای احداث این ‌مهم اختصاص یابد.

امام‌جمعه کلاته خیج بابیان اینکه تبدیل این منطقه به شهر باعث خدمات‌دهی مطلوب‌تر به کلاته خیج شده است، ابراز داشت: اگرچه خدمات خوبی تاکنون برای این شهر صورت گرفت اما قطعاً با ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌تواند به توسعه بیشتری دست‌یافته و زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کند.

خداپرست در ادامه تصریح کرد: انتظار می‌رود مدیران استانی و دستگاه‌های مختلف در شهرهای کم‌جمعیت حضور یابند و از نزدیک مشکلات را حل و برای آن‌ها چاره‌اندیشی صورت گیرد که اقدام استاندار سمنان برای حضور در منطقه شایان تقدیر است.

وی ضمن بیان اینکه پیاده‌روی میلیونی اربعین نماد آزادگی و تجلی نهضت عاشورای حسینی و زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) خواهد بود، افزود: خداوند به کسانی که در این‌ مسیر کمک کرده و خواهند کرد، اجر و ثوابی عظیم عطا می‌کند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مسیر کلاتخ خیج، مزج و جیلان علی غم برخی مخالفت های محیط زیستی با پیگیری نماینده شاهرود و میامی در مجلس و مسئولان وقت در حال انجام است و اعتبارات خوبی به آن پرداخت شده که امید می رود به زودی این طرح تکمیل شود.

این پروژه می تواند مسیر کلاته خیج به مشهد را ۵۰ دقیقه نزدیک تر سازد همچنین در سفر مردم استان گلستان به مرکز کشور نیز یکساعتی تاثیر مثبت خواهد داشت. از سوی دیگر کلاته خیجی ها معتقد هستند این راه می تواند آن ها را از بن بست در بیاورد و مسافران در آن تردد کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن