اخبار ویژهاستانیادداشت

یادداشت سردبیر
آقای واعظی! استان سمنان شرق هم دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

روز گذشته واعظی رئیس دفتر روحانی به استان سمنان سفر کرد اما در جلسات و سخنانی که بیان شد کمترین اشاره به منطقه شاهوار (شاهرود و میامی) نشد در حالی که بیشترین مشکلات استان اتفاقا در شاهرود، میامی و دامغان است نه در سمنان!

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محمود واعظی برای افتتاح سه طرح در گرمسار، دو طرح در دامغان و نشست با مسئولان استان سمنان روز گذشته حاضر بود او همچنین در نشست اقتصاد مقاومتی نیز حاضر شد و با سه نماینده دامغان، گرمسار و آرادان و سمنان، مهدی شهر و سرخه دیدار کرد اما نماینده شاهرود و میامی با اینکه جلسات در استانداری به صورت استانی بود نه شهرستانی در آن ها حضور نیافت.
این امر سبب شد تا امتیاز چانه زنی شرق استان سمنان در حضور واعظی از بین برود از سوی دیگر نماینده شاهرود و میامی در مجلس در این نشست ها حضور نداشت حال چرا سایر مسئولان استان موارد شرق استان را در حضور واعظی مطرح نکردند عجیب است!

آقای واعظی رئیس دفتر محترم رئیس جمهور باید بدانید که سمنان فقط غرب نیست استان سمنان بیشترین جمعیت و وسعت و به دنبال آن مشکلات را در شرق دارد اینجا است که از هر چهار نفر یکی بیکار است نه در گرمسار و سمنان که وضعیت اشتغال به قول استاندار هفت درصد است!
قاعدتا باید بیکاری در گرمسار و سمنان صفر باید که با ۲۵ درصد شاهرود و میامی و دامغان وقتی جمع زده می شود آقایان به عدد ۷ درصد می رسند!

انتتقال آب برای صنعت و سرمایه گذاری و برقی شدن راه آهن سمنان و جاده نظامی مطالبه نخست مردم استان سمنان نیست آقای واعظی در بیارجمند حداقل ۱۳ روستا هستند که اصلا آب ندارند و اگر تانکر هفته ای یکبار برایشان آب نیاورد می میرند! آیا می توانید تصور کنید اینجا روستایی وجود دارد که آب ندارد! قطعاً نخواهید توانست با خود می گویید قرن بیست و یکم و این حرف ها!
آقای واعظی در شرق استان، شاهوار، کانون آب سازی که دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب آب، معادل سد کرچ در خود ذخیره دارد شش سال است زیر چنگال دزخیمان نابود می شود این را هم حتماً خبر ندارید که کانون آب ساز شمال شرق ایران در حال نابودی است!
آقای واعظی در ۴۰ سال اخیر جز کارخانه سیمان شاهرود وفولاد که یکی با ۴۰درصد ظرفیت و دیگری تقریبا کار نمی کند هیچ صنعت بزرگی در شرق استان سمنان راه اندازی نشده است اگر شده یک مورد صنعتی که بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال برای شرق استان سمنان ایجاد کرده باشد نام ببرید.

آقای واعظی ۷۲ درصد مدارس شهرستان شاهرود و میامی تخریبی و فرسوده و نیازمند بهسازی هستند یعنی از هر ده تا سه مدرسه نیازمند بهسازی نیست اگر این نسبت در تهران بود چه می کردید! آیا استعفای وزیر آموزش و پرورش کمترین کاری نبود که انجام می شد؟ اگر فردا دیواری بر سر دانش آموزی بریزد همین استاندار سمنان چه خواهد کرد؟ شاید مثل سایر وقت هایی که منتقدانش را به خاموشی می خواند آن موقع هم به همه بگوید ساکت!

آقای واعظی آیا از مردم استان سمنان پرسیده اید که چند درصد موافق آوردن آب خزر به سمنان هستند؟ آیا پرسیده اید که آیا فرودگاه اولویت اصلی شان است؟ آیا پرسیده اید که جاده فیروز کوه مهمتر است یا غم نان ؟ یا کشاورزی و بیکاری و فارغ التحصیل بیکار و نداشتن جاده آسفالت برای رساندن بیمار به بیمارستانی که ۱۲۰ کیلومتر دورتر از محل سکونت است؟ آیا می دانید جاده های نردین و کالپوش به گونه ای است که اگر یک خانم باردار بخواهد به بیمارستان برود از تکان شدید اتوموبیل ممکن است در ماشین زایمان کند یا فرزندش را از دست بدهد؟ آن هم ۹۰ تا ۱۱۰ کیلومتر!
آقای واعظی انتقال آب برای اینکه سمنان از صنعت مالامال تر شود و شاهرود و میامی فقیر تر اولویت استان نیست! اولویت استان مدیریت آب برای زنده ماندن مردمی است که در شرق اصلا آب ندارند!!! ندارند یعنی صفر! ندارند یعنی اسب کشانی که ۵ سال است آب در لوله هایشان جاری نمی شود اصلا این را کدام مسئول سمنانی می تواند بفهمد و درک کند.
اقای واعظی ای کاش سری هم به شرق استان می زدید! معلوم نیست مردم تا کی باید تقاص قهر حسینی شاهرودی در سفر نخست ریاست جمهوری و رای ندادنشان به روحانی را بدهند!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن