اجتماعیاستاناقتصادیشاهوارشهری

تخلفات صنفی در استان سمنان ۶۷ درصد افزایش یافت

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ثبت تخلفات صنفی در نیمه نخست سال ۹۸ با ۲ هزار و ۴۲۲ مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بهروز اسودی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت تخلفات صنفی در نیمه نخست سال ۹۸ با ۲ هزار و ۴۲۲ مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافت، تاکید کرد: ۲۹ هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سمنان در قالب طرح‌های مختلف به منظور پایش وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان انجام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به منظور امیدآفرینی، اعتمادبخشی و رفع دغدغه های مردم در تأمین نیازهای روزمره زندگی و از مهمترین برنامه های این سازمان است.

وی با بیان اینکه عمده تخلف ها شامل گران‌فروشی، کم فروشی، درج نشدن قیمت و نصب نرخ‌نامه، فقدان ارائه فاکتور و عرضه و فروش و نگهداری کالای قاچاق بود، ادامه داد: ارزش ریالی این موردها بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال است و از این حیث ۲۳ درصد و از نظر تعداد پرونده ۷۲ درصد نسبت به نیمه نخست سال گذشته افزایش داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان در این مدت ۱۳ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۵ مورد پرونده تخلف در این بازرسی‌های مستمر و روزانه ثبت شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن