اجتماعیاخبار ویژهاستانشاهوارشهری

۸۰ درصد شاغلان دامپزشکی به تب مالت مبتلا هستند

بازدیدها: ۱۷

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود با بیان اینکه ۸۰ درصد شاغلان بخش دامپزشکی شاهرود به تب مالت مبتلا هستند و این نشان دهنده دشواری کار و رسالت این افراد است، گفت: بررسی بیماری‌های دامی، شناسایی مناطق آلوده، پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مشترک بین انسان و دام، کنترل ورود و خروج دام و نظارت بر عرضه مواد غذایی اعم فعالیت‌های دامپزشکی را شامل می‌شود

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مجتبی گلی در جمع مرغداران و دامپزشکان شاهرود و میامی به میزبانی جهاد کشاورزی شاهرود با حضور نماینده شهرستان های شاهرود و میامی با بیان اینکه دامپزشکی رسالتی دشوار دارد، تاکید کرد: ۸۰ درصد شاغلان دامپزشکی به تب مالت مبتلا هستند

وی افزود: بررسی بیماری‌های دامی، شناسایی مناطق آلوده، پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مشترک بین انسان و دام، کنترل ورود و خروج دام و نظارت بر عرضه مواد غذایی اعم فعالیت‌های دامپزشکی را شامل می‌شود که در دست اقدام است.

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی روستا در نزدیک شهرهای شاهرود و میامی قرار دارد سامان‌دهی کشتار دام مناطق روستایی در دستور کار است.

گلی افزود: اکثر گوشت مورد مصرف مردم از مناطق روستایی حاشیه شهرهای شرق استان شامل شاهرود، بسطام، میامی، کلاته خیج و … تأمین می‌شود لذا نظارت و بازرسی‌های بیشتر را می‌طلبد.

رئیس اداره دامپزشکی شاهرود بیان کرد: ه دف دامپزشکی تهیه غذای سالم از مزرعه تا سفره است.

حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه کاهش تصدی‌گری و سپردن امور به بخش خصوصی و کوچک‌سازی دولت در بدنه دامپزشکی استان صورت گرفته است، ابراز داشت: در سطح استان ۵۰ نفر در بخش دولتی و ۶۰۰ نفر نیز به‌صورت بخش خصوصی با دامپزشکی همکاری‌های لازم رادارند که این چهار برابر شدن ظرفیت باعث برآیند مثبت و ۲۴ ساعته بودن خدمات شده است.

حسینی در ادامه تصریح کرد: ۵۶۰ روستا در سطح استان سمنان وجود دارد که باید سالانه دو الی سه مرحله سرکشی شوند، شاید درگذشته این امکان فراهم نبود اما اکنون با برون‌سپاری و واگذاری امور به بخش خصوصی خدمات دامپزشکی به‌کل استان معطوف می‌شود.

وی افزود: در سطح استان سمنان ۳۶ مرکز درمانی دامپزشکی شامل درمانگاه، مرکز مایه‌کوبی، مرکز تأمین واکسن، ۲۴ واحد داروخانه، شش آزمایشگاه و ۱۳ شرکت پخش دارویی وجود دارد که این خدمات کل مجموعه استان را تحت پوشش خود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن