اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارگزارشمذهبی

گزارش خبری از اجلاسیه مجاهدان در غربت/ دامغان میزبان رئیس مجلس شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

چهارمین اجلاسیه مجاهدان در غربت به میزبانی دانشگاه دامغان و با حضور چهره هایی مانند علی لاریجانی رئیس مجلس، سفیر یمن در ایران و تنی چند از مجاهدان در غربت همزمان با شب شهادت امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، رئیس مجلس ایران اسلامی در این مراسم بابیان اینکه جریان‌های مجاهدانه، جریان‌های در غربت نیستند چراکه تأثیرگذار در خاورمیانه هستند، ابراز کرد: مجاهدان امروز پیشگام هستند. 

وی بابیان اینکه امروز قدرت‌های اصلی تنها دولت‌ها نیستند و بلکه جریان‌های مجاهدانه مانند حزب‌الله یک جریان تأثیرگذار محسوب می‌شوند، افزود: امروز باید گفت طرح‌های صلح هیچ‌کدامشان ماندگار نیستند چراکه می‌بینیم راهی جز مقاومت برای فلسطینی‌ها باقی نمانده است و همچنین وقتی استکبارگران با عبارات موهن با مسلمانان سخن می‌رانند مگر راهی جز ایستادگی می‌ماند؟

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مجاهدان جایگاه عزت دارند و نه جایگاه غربت، تصریح کرد: باید جایگاه این عزیزان را قدر دانست.

لاریجانی بابیان اینکه غرب هرگز از فکر نفت خاورمیانه بیرون نمی‌آید، گفت: کسینجر یکی از سیاست‌مداران آمریکایی می‌گوید «غرب همیشه با اعراب مانند موجوداتی مادون انسان رفتار کرده است و ازنظر آن‌ها مردمان آنجا فقط ساکنان سرزمین عربی هستند نه مالکان».

وی بابیان اینکه برژنسکی مشاور امنیت ملی آمریکا می‌گوید در فرهنگ این منطقه کینه عظیم علیه دنیای غرب وجود دارد، افزود: یکی از مسائلی که او مطرح می‌کند این است که ادعای آمریکا در خصوص ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران بی‌معنی است، در ایران انسجام واقعی وجود دارد و این کشور دولتی مستحکم و ملیت پایدار دارد و اسرائیل تنها دولتی است که ۱۰۰ الی ۲۰۰ بمب هسته‌ای دارد که برای قتل‌عام کافی است بنابراین پرداختن غرب به موضوع ساخت بمب اتمی از سوی ایران مصداقی از حقه‌بازی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیگر مهمان و سخرنران این مراسم بود که بیان کرد: آنچه امروز در یمن رخ داده ماحصل پیروزی‌های ما در جبهه مقاومت و مجاهدت علمی است.

محمد مهدی طهرانچی ضمن بیان اینکه امروزه در بحث مقاومت با حوزه ای جدید به نام مجاهده علمی روبرو هستیم، ابراز داشت: شاید امروز انچه غرب را در مقابل مجاهدان خط مقاومت به زانو در آورده سطح علمی و فناوری مجاهدان است.

وی افزود: در دوران اوباما سندی در آمریکا به نام فراتر از طوفان منتشر شد که به صراحت عنوان می‌داشت که ما از اینکه پیشرفت‌های علمی در کشورهایی مانند ایران رخ دهد، احساس تهدید می‌کنیم.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی مرجع عالیقدر جهان اسلام در پیامی به مناسبت برگزاری اجلاسیه مجاهدان در غربت ضمن تاکید کرد بر اینکه کسی که حسینی باشد زیر بار ظلم نمی رود، افزود: شیعیان به‌جز برپایی ماتم و عزاداری رسالت مبارزه با استکبار را هم بر دوش دارند.

وی ضمن گرامیداشت چهارمین اجلاسیه مجاهدان در غربت گفت: از ذات اقدس الهی می خواهیم تا به هدف والای شما که همان تعظیم ولایت و امامت امام رضا(ع) در سایه گرامی‌داشت مجاهدن در راه خداست، ارج و قرب بدهد.

سفیر یمن در ایران نیز به عنوان دیگر سخنران با بیان اینکه مردم یمن الگویی برای مبارزه به دشمنان ارائه کرده‌اند، گفت: مردم یمن پنج سال است که قهرمانانه در برابر ظلم و استکبار جنگیده‌اند.

ابراهیم محمد محمد دیلمی تاکید کرد: شهدا ادامه دهنده راه انبیاء و اولیاء الهی هستند و ادامه دهنده راهی محسوب می‌شوند که پیامبران از زمان حق علیه باطل بوده است.

وی افزود: من از سرزمین یمن آمده‌ام تا به شما درود بفرستم و به خاطر اهتمام ایران به مسائل اسلامی تقدیر کنم، مردم یمن از پنج سال قبل تا کنون در نبردی قهرمانانه در برابر دشمنان ایستاده‌اند و پایداری می‌کنند.

سفیر یمن در ایران ابراز داشت: امروز پایداری در برابر تمام دشمنان صهیونیستی، اماراتی، سعودی، آمریکایی و … پنج سال است که ادامه دارد و برادران شما در این کشور به خوبی با باطل می‌جنگند.

دیلمی بیان کرد: در دنیا مجاهدان زیادی هستند که برابر دشمنان ایستاده‌اند اما آگاهی ندارند حال آنکه مردم یمن در سال‌های اخیر با آگاهی خوبی مجاهدت می‌کنند و با استناد به قرآن و رهبری عالیقدری که دارند در برابر دشمنان ایستاده‌اند و برای آزادی انسان‌ها جنگیده‌اند.

در این مراسم پرچم حرم زینب(س) تقدیم علی لاریجانی شد . همچنین از خانواده شیخ زکزاکی نیز تقدیر شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن