اخبار ویژهشاهوارفرهنگی

شاهد برخی نقد های غیر منصفانه هستیم / خبرنگاران اهل مطالعه باشند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه بعضاً شاهد نقد های غیر منصفانه از سوی اصحاب رسانه هستیم، گفت: نقد نباید به گونه ای باشد که مسئولان دیگر نتوانند خدمت رسانی به مردم را ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه امروز بعضاً دیده می شود که برخی نقد ها در شاهرود غیر منصفانه هستند، بیان کرد: نقد نباید به گونه ای باشد که مسئول مذکور دیگر نتواند خدمت رسانی به مردم را ادامه دهد.

وی افزود: ما معتقد هستیم که نقد سازنده رشد را به همراه می آورد اما نقد نباید تخریب کننده باشد لذا توقعی که از اصحاب رسانه داریم این است که به جز خبررسانی اهل مطالعه و تحقیق نیز باشند.

امام جمعه شاهرود گفت: فضای رسانه نیازمند مراقبت بسیار است این روزها به خصوص فضای مجازی که سرعت در اطلاع رسانی را افزایش داده، کار را نیز سخت کرده است لیکن در این فضا باید مراقب بود تا تشویش صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه اگر کار رسانه ای با آگاهی، مطالعه و تحقیق صورت گیرد قطعا تاثیرگذار است، گفت: مردم رسانه ها را به خوبی می شناسند و بعضاً بهترین قاضی هستند.

امینی همچنین بیان کرد: از خبرنگاران توقع می شود که در کنار خبرگزاری سریع به منبع خبر و همچنین توازن رسانه نیز نگاه کنند.

امام جمعه شاهرود همچنین بر حفظ آبروی مومن نیز تاکید کرد و بیان داشت: اسلام دراره حفظ آبروی مومن در هر جایگاهی حساسیت نشان می دهد و این امر باید در نظر خبرنگاران نیز به خوبی لحاظ شود.

امینی در ادامه گفت: خبرنگاران باید آزاد و مستقل باشند تا بتوانند به خوبی رسالت هایشان را در قبال جامعه و شهر و کشورشان انجام دهند.

وی درباره جوان گرایی نیز، تاکید کرد: جوان گرایی موضوعی مناسب است اما باید دانست که این امر به معنای پیشکسوت زدایی نیست.

امام جمعه شاهرود با باین اینکه گاهی یک پیشکسوت کاری را صورت می دهد که ۱۰ جوان کاری باید مدت ها بر روی آن وقت و انرژی بگذارند، تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند باید کارها را از بزرگتر ها آموخت و سپس قابلیت های جوانان را آشکار کرد.

وی با بیان اینکه مخالف جوان گرایی نیستیم چرا که اصلاً مخاطب بیانیه گام دوم، جوانان ایران اسلامی هستند، گفت: توجه به جوان و جوان‌گرایی یکی از ارکان بیاناه گام دوم در چله دوم انقلاب اسلامی است.

امینی با بیان اینکه جوان گرایی از ستاد اقامه نماز شاهرود آغاز شده و امروز شاهد فعالیت قشر جوان در این ستاد هستیم که نماز جمعه را کمک می کنند، بیان کرد: ما می توانیم از خودمان جوان گرایی را آغاز کنیم حتی اگر زورمان به ادارات و ارگان های دولتی نرسد در نتیجه امروز در ستاد اقامه نماز از جوانان استفاده می شود.

وی همچنین به اجلاسیه شهدا نیز اشاره کرد و ضمن قدردانی از دست اندرکاران این همایش بزرگ مهنوی، گفت: اجلاسیه بهترین زمان برای این است که بدانیم مسیر انقلاب در این ۴۰ سال از کدام پیچ و خم ها عبور کرده و شهدا با خون پاکشان این مسیر را روشن کردند لذا باید قدردان شهدا بود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن