اجتماعیاخبار ویژهاقتصادیخانوادهشاهوارشهریگزارش

ماه ها حقوق و مزیای کارگران شرکتی فضای سبز شهرداری شاهرود عقب افتاده است / شهردار خدوم به داد کارگران برسد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

کارگران قرار دادی شرکت گلایل که پیمانکار کارگران فضای سبز شهرداری شاهرود محسوب می شود ماه ها است که از دریافت حقوق و مزیای خود محروم شده اند و این امر مشکلات زیادی را برای آنان ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بیش از ۶۰ کارگر شرکت گلایل که پیمانکار فضای سبز شهرداری برای تامین نیروی انسانی و اجرای پروژه ها محسوب می شود ماه ها است که حقوق و مزایای کارگران خود را پرداخت نکرده است.

یکی از کارگران این شرکت در گفتگو با خبرنگار شاهوار فردا که خواست نامش فاش نشود گفت: ۱۰۰ کارگر در این شرکت هستند که هم اکنون ۶۰ نفرشان در داخل شرکت کار می کنند و مشکلات مشابهی دارند.

وی افزود: رئیس شرکت گلایل اواسط شهریورماه با کارگران جلسه ای گذاشت که رئیس سازمان وقت فضای سبز شهرداری شاهرود نیز در آن حضور داشت و قرار شد تا تسویه حساب کارگران به صورت کامل را انجام دهد اما متاسفانه این وعده ها عملی نشده و کسی هم به داد ما نمی رسد.

این کارگر که به نمایندگی عده از این کارگران سخن می گفت افزود: دو ماه حقوق، پنج ماه اضافه کاری و هفت ماه مزایایی مانند عیدی به کارگران این شرکت پرداخت نشده که مبلغ قابل توجهی می شود.

وی افزود: این امر سبب شده تا کارگران در این اوضاع و احوال سخت اقتصادی با مشکلات عدیده ای روبرو شوند چرا که امروزه خرید یک کیسه برنج و روغن و گوشت و مرغ خود مکافاتی برای کارگران دارد حال فکر کنید کارگران دو ماه هم حقوق نگرفته باشند.

این کارگر گفت: قرار است در هفته جاری جلسه ای گذاشته شود و مبالغی به ما پرداخت شود اما مطلع شدیم قرار است یک دهم از حقوق مان را پرداخت کنند و باز برای بقیه طلبمان باید صبر کنیم در حالی که خانواده هایمان تحت فشار هستند و ما هم مجبور هستیم سکوت کنیم و چیزی نگوییم.

وی افزود: مشکلات مرخصی هم برای کارگران شرکتی وجود دارد چرا که روزهایی که مرخصی هستند حقوق و بیمه رد نمی شود این امر درست نیست.

این کارگر فضای سبز شهرداری گفت: از سوی دیگر طبق گفته برخی، قرار بود تا زمانی که شرکت بدهی تمام کارگران را تسویه نکند پروژه جدیدی بر ندارد اما شاهد هستیم که شرکت بدون اینکه تسویه حقوق ما را داشته باشد باز قرارداد جدید با شهرداری شاهرود امضا کرده است که این خلاف آن توافق اولیه بوده است.

وی افزود: اضافه کارها نیز نسبت به زحماتی که بچه ها می کشند رد نشده و اصلا پرداخت نمی شود و ما از شما می خواهیم تا صدای ما را به گوش مسئولان برسانید چرا که کارگران در این سرما بدون حقوق مشکلات عدیده ای دارند.

گفتنی است شاهوار فردا آمادگی دریافت پاسخ از سوی مسئول شرکت پیمانکار شهرداری را دارد همچنین آماده است تا جوابیه کامل شهرداری شاهرود را نیز در این زمینه منتشر سازد چرا که هدف این رسانه نه مچ گیری بلکه تنها اطلاع رسانی از وضعیت کارگران و حمایت از هر دوی سوی ماجرا یعنی شهرداری و قشر کارگر است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن