اخبار ویژهاستانشاهوارگزارشورزش

شائبه های مطرح شده در اداره کل ورزش و جوانان / احتمال حضور مدیرکل در تهران

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

در روزهای اخیر اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان دچار حواشی فراوانی شده که متاسفانه مدیرکل این اداره نیز به آن ها پاسخ نمی دهد از جمله شائبه های مطرح شده نامزدی جانعلی برای ریاست یک فدراسیون در ورزش های رزمی است اما این تنها حاشیه مطروحه نیست.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، گویا قرار نیست حواشی، دست از اداره کل ورزش و جوانان بردارد مدت ها پیش وقتی فتاحی مدیر کل سابق این اداره کل یکباره به مشهد مقدس رفت تا نخستین مدیرکل غیر بومی تاریخ ورزش و جوانان خراسان رضوی محسوب شود کسی فکرش را نمی کرد یکی از باثبات ترین ادارات کل استان به این روزگار امروز بیفتد.

خبر دستگیری دو کارمند این اداره به جرایم فساد مالی از هیئت های ورزشی سبب شد تا توجهات نسبت به فتاحی هم جلب شود اما هیچ چیز علیه او ثابت نشد تا وی کارش را در خراسان با قدرت پیش بگیرد و این استان سمنان بود که از داشتن یک مدیرکل خوب محروم ماند.

موضوع جانشینی فتاحی اما مورد مناقشه قرار گرفت یکی از نمایندگان غرب استان سمنان دوست داشت گزینه خودش را که هم اکنون در مجموعه استانداری سمنان و پیش از آن با مدرک دامپزشکی!! معاون فرماندار یک شهرستان بود، عهده دار این اداره کل شود موضوعی که با مخالفت ورزش و جوانان قرار گرفت تا ی مدیرکل از یکی از استان های غربی به سمنان بیاید.

این امر ناگهان مورد مخالفت معاون سیاسی و امنیتی وقت استانداری سمنان قرار گرفت موضوعی که تنها به دلیل اصولگرا بودن آن فرد مطرح شده بود! در حالی که وی می توانست گزینه مناسبی باشد مناقشات بالاگرفت تا اینکه ماه ها این اداره کل مدیر نداشت.

در نهایت گزینه ها بر روی یک فرد متمرکز شد که جز عضویت در هیئت رئیسه پرسپولیس و یکی دو پست دیگر، مدیریت ورزشی در این سطح را تجربه نکرده بود.

جانعلی بالاخره با کش و قوس فراوان به سمنان آمد اما سودای ریاست بر فدراسیون ها یا باشگاه ها را در سر داشت این روزها اماشائبه رفتن او به فدراسیون ووشو مطرح است ورزشی که در زمره مدال آور ترین رشته های ورزشی کشور و حتی قاره آسیا و جهان محسوب می شود باید کسی در راس آن باشد که توانمندی وسیعی را داشته باشد نه کسی بدون کارنامه رضایت بخش!

این تنها حاشیه نبود چرا که فارس امروز نوشت: مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از «سیدمحمدرضا هاشمی»، رئیس قبلی هیأت ورزش‌های همگانی این استان به علت انتشار برخی مطالب شکایت قضایی کرد. این شکایت در حالی صورت می‌گیرد که اهالی ورزش استان سمنان هنوز اقدام قاطعی در قبال تخلفات متعدد رخ‌داده در هیأت فوتبال استان سمنان از مجتبی جانعلی ندیده‌اند.

موضوع اما به افشاگری خبرگزاری مرات از هیئت فوتبال استان سمنان بود که هنوز جوابی برای آن داده نشده است افشاگری که نشان داد فساد تا کجا در ورزش استان سمنان رخنه کرده است.

با رفتن جانعلی به تهران و فدراسیون ووشو هم استان سمنان باز دچار یک بی مدیریتی وسیع در سطح ورزش می شود و هم این کار نشان می دهد وی از ابتدا هم دلش با این استان نبود و فقط این مدیرکلی را برای سکوی پرتاب به سطحی بالاتر می خواست.

انگار ورزش استان تبدیل به ترامپولینی برای پرتاب مسئولان شده است! مسئولانی که به محض رسیدن به تهران خودشان را رها می بینند و به مانند مدیر هلال احمر که قرابتی هم با شخص دوم مملکت دارد بازداشت می شوند!!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن