اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیخانوادهسیاسیشاهوارشهری

مهدیشهر بیشترین نرخ بیکاری استان سمنان را دارد/ آقای استاندار از بیکاری در منطقه شاهوار چه خبر؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

استاندار سمنان گفت: شهرستان مهدیشهر با وجود داشتن ظرفیت‌ های مناسب اقتصادی و گردشگری، دارای بیشترین نرخ بیکاری در استان است.این در حالی مطرح می شود که هیچ گاه آمار بیکاری در شرق استان از سوی استانداری اعلام نمی شود.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی رضا آشناگر روز شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سالن یادگار امام (ره) استانداری ، گفت: شهرستان مهدیشهر با وجود داشتن ظرفیت‌ های مناسب اقتصادی و گردشگری، دارای بیشترین نرخ بیکاری در استان است.

وی افزود:  این مساله در صورتی است که سرمایه‌گذاران بومی مهدیشهر در خارج از این شهرستان و حتی در استان‌های دیگر اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

استاندار سمنان گفت: سرمایه‌گذاران بومی، بنیادهای توسعه‌ای و شرکت‌های صنعتی واقع در استان، ظرفیت‌های مطلوب برای اجرای طرح‌های توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی هستند که باید از آن‌ها بهره برد.

وی با اشاره به اینکه منابع دولتی برای توسعه و رشد اقتصادی مناطق کافی نیست، افزود: جلب بنیادهای توسعه‌ای برای جذب سرمایه گذاری با محوریت در شهرستان میامی ضروری است.

استاندار سمنان ادامه داد: سرمایه‌گذاران بومی، بنیادهای توسعه‌ای و شرکت‌های صنعتی واقع در استان سمنان، ظرفیت‌های مطلوب برای اجرای طرح‌های توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی هستند که باید از این قابلیت‌ها استفاده شود.

در حالی این صحبت ها در جلسه ای از سوی استاندار سمنان مطرح می شود که استانداری هرگز به درخواست انتشار آمار بیکاری در شاهرود و تفکیک شهرستان های استان مبادرت نمی ورزد.

در حالی صحبت از بیکاری هفت درصدی در استان سمنان است که مردم شاهرود با پوست و گوشت خون خودشان بیکاری را احساس می کنند در هر خانه ای در شاهرود یک جوان تحصیل کرده بیکار وجود دارد.

آمار از سوی استانداری در حالی اعلام می شود که هرگز در آن اشاره ای به شاهرود این بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان نمی شود. امیدواریم و تنها امیدواریم که آمار استانداری که نشان از بیکاری ۷ درصدی می دهد درست باشد! چرا که در واقعیت چیز دیگری در شاهرود دیده می شود.

بگذریم از این که از طرف استانداری سمنان هر کس که یکساعت در هفته هم کار کند شاغل است دانشجویان و دانش آموزان و سربازان و بیمه بیکاری بگیران و همه و همه هم کارمند محسوب می شوند اما به هر صورت بازهم آمار اشتغال زایی و بیکاری در شاهرود مبهم است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن