اخبار ویژهاستانراه و شهرسازیشاهوار

معطلی مسافران در فرودگاه سمنان/وقتی زیرساخت ها حاضر نیست/ شائبه سناریو جدید برای گرفتن بودجه و امکانات بیشتر!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

پرواز مشهد سمنان روز گذشته در فرودگاه سمنان نشست اما وقتی مسافران سمنان به مشهد برای بازگشت هواپیما به این شهر مقدس آمده نشستن در هواپیما شدند مشخص شد که هواپیما سوخت کافی را برای بازگشت ندارد و این امر سبب شد تا مسافران بیش از ۱۰ ساعت تا مشهد در راه باشند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، پرواز مشهد به سمنان در فرودگاه سمنان به زمین نشست این پرواز قرار بود بعد از ظهر به مشهد بازگردد تا هواپیما در فرودگاه هاشمی نژاد به درون شیلتر برود زیرا زیرساخت برای نگهداری هواپیما در فرودگاه سمنان مهیا نیست.

روز گذشته مسافران وقتی سوار هواپیما می شوند کاپیتان با کمال تعجب در مقابل درخواست سوخت متوجه می شود که فرودگاه سمنان اصلا زیرساخت سوخت رسانی ندارد!

این امر سبب می شود تا هواپیما با ته مانده باک خود بتواند تنها خود را به فرودگاه شاهرود یا تهران برسد تا بتواند سوخت گیری کند.

مسئولان سمنانی اجازه آمدن هواپیمای ای تی آر به شاهرود را نمی دهند چرا که پرستیژ برخی آقایان اجازه نمی دهد از شاهرود چیزی را تمنا کنند؛ سناریوی بعدی سبزوار است که کاپیتان قبول نمی کند چرا که سوخت کافی ندارد؛ سناریوی سوم فرودگاه مهراباد تهران است که مورد موافقت قرار می گیرد.

در این بین عده ای از مسافران اعتراض می کنند و برخی شان بلیط خود را کنسل کرده و تعداد مسافران به ۳۵ نفر تقلیل پیدا می کند. در نهایت پرواز به تهران رفته، سوخت گیری می کند و سپس به مشهد می رود تا مسافران بیش از ۱۰ ساعت در راه باشند.

سناریویی که به ذهن می رسد این است که قاعدتا نمی توان باور کرد که کاپیتان از نداشتن تانکر سوخت در فرودگاه سمنان بی اطلاع بوده در نتیجه ممکن است این معطلی مسافران بازی برخی سیاسیون سمنانی بوده تا بتوانند اعتبارات و زیرساخت سوخت رسانی را به شهرشان بیاورند که در این صورت باید گفت چرا برای وقت مردم ارزش قائل نمی شوند؟

سناریوی دوم این است که مسئولان هنوز زیرساخت های فرودگاه سمنان مهیا نشده اقدام به برگزاری پرواز کرده اند تا مبادا از شاهوار عقب بیافتند! که متاسفانه این قبیل معطلی ها را هم برای مردم به همراه داشته است.

تا کنون هیچ مقام رسمی درباره این امر صحبت نکرده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن