اخبار ویژهاقتصادیشاهوارفرهنگی

امام‌جمعه میامی: برکات زکات اطلاع‌رسانی شود/ مشارکت خوب مردم میامی در امور خیر

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام‌جمعه میامی خواستار اطلاع‌رسانی برکات و موارد صرف هزینه‌های زکات شد و گفت: مردم درصورتی‌که بابرکت زکات آشنا شوند در این امر خیر مشارکت بیشتری خواهند داشت.

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای زکات میامی به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه زکات دارای برکات فراوانی اجتماعی و اقتصادی برای فرد و جامعه اسلامی است، بیان کرد: کمیته امداد با بکار گیری از ظرفیت‌های موجود در استان و به‌خصوص شهرستان میامی، برکات زکات را اطلاع‌رسانی کند.

وی بابیان اینکه زکات دارای برکات اجتماعی و فردی بسیاری است، افزود: اگر مردم با این برکات آشنا شوند قطعاً در پرداخت زکات مشارکت بیشتری خواهند داشت لذا کمیته امداد موارد مصرف و برکات این فریضه مهم الهی و اجتماعی را اطلاع‌رسانی کند.

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی زکات در میامی

فرماندار میامی نیز در این نشست ضمن بیان اینکه اگر زکات در جامعه اسلامی فراگیر شده و ترویج یابد دیگر شاهد مشکلات اقتصادی نخواهیم بود، گفت: یکی از نیازهایی که شهرستان دارد، تهیه بانک اطلاعاتی از افرادی که ‌زکات ‌پرداخت ‌می‌کنند، است تا بتوانیم به‌صورت مطلوب از آن‌ها تقدیر و همچنین از ظرفیت آن‌ها برای ترغیب دیگر افراد برای پرداخت زکات نیز بهره گیریم.

احمد ملایری بابیان اینکه اعتمادسازی یکی از راهکارهای افزایش پرداخت زکات در بین افراد جامعه است، تأکید کرد: اگر اعتماد لازم درباره نحوه هزینه کرد زکات در مردم ایجاد شود، ضمن ایجاد آرامش، پرداخت زکات افزایش خواهد یافت.

وی افزود: شورای احیای زکات به بخش‌های جزئی تقسیم و شوراهای کوچک‌تری در هر روستا، بخش و شهرستان تشکیل تا نتیجه بهتری حاصل شود و از سوی دیگر باید گفت با مشورت شورای زکات و بر اساس ضرورت‌ها، برای هزینه زکات تصمیم‌گیری شود تا شاهد پویایی و توسعه اقتصادی و رفع نیازهای فقرا در شهرستان باشیم.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن