سایر اخبارشاهوارفرهنگیمذهبی

محفل انس با قرآن به مناسبت هفته وحدت در شاهرود برگزار شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

سومین کرسی تلاوت قرآن کریم دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با حضور سید محمد حسین پور قاری بین المللی در مسجدالنبی(ص) این واحد دانشگاهی برگزار شد.

حجه الاسلام احمد نظری در گفتگو با شاهوار فردا از برگزاری سومین کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاری بین المللی سید محمد حسین پور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به جهت گرامیداشت میلاد پر خیر و برکت پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) و رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق(ع) خبر داد.

وی با بیان اینکه این مراسم روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۸ ساعت ۱۴و به مناسبت هفته وحدت برگزار شد درخصوص تاثیر حضور پررنگ دانشگاهیان در این مراسم اظهار داشت : با توجه به اینکه کشور ما در شرایط مکانی و زمانی بسیار حساس و خطیری می باشد؛ لازم است همه اقشار و مذاهب با پیروی از فرمایشات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب، وحدت را سرلوحه کار خود قراردهند و برگزاری اینگونه مراسم ها و حضور پررنگ دانشگاهیان ما را به این هدف مقدس نزدیک تر می کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در خصوص برنامه های دیگر این مراسم گفت: در این محفل نورانی پس از تلاوت قرآن کریم برنامه های متنوع دیگری از جمله سخنرانی دکتر اشرفی (عضو هیأت علمی واحد)، برگزاری مسابقه، اهداء جوایز و پذیرایی از حضار صورت پذیرفت.

امام جمعه موقت شهرستان شاهرود درباره اثرات برگزاری محفل انس با قرآن در این واحد دانشگاهی و شهرستان شاهرود گفت: ما از امکانات حوزه فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در جهت انس بیش از پیش دانشگاهیان و مردم فهیم این شهرستان با قرآن کریم استفاده می کنیم تا بتوانیم به مقدار هرچند ناچیز دین خود را به کتاب آسمانی خود ادا کنیم.

حجه الاسلام و المسلمین نظری یادآور شد: امکانات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم به لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری بسیار مطلوب می باشد و ما این آمادگی را داریم تا با ادارات و نهادهای فرهنگی در شهرستان شاهرود و استان سمنان قراردادهایی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) منعقد کنیم.

عضو هیأت علمی گروه معارف اسلامی واحد شاهرود در پایان خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در سال‌های گذشته بارها مجری برگزاری محافل انس با قرآن کریم و مسابقات قرآن کریم در سطح شهرستان و استان بوده است که خود مؤید توانایی مجموعه دانشگاه از نظر امکانات و از همه مهم‌تر مسؤولان و پرسنل فعال و باتجربه این دانشگاه است و دستیابی دو تن از کارمندهای این واحد دانشگاهی آقای حسین جلالی و خانم عزت باقری به مقام سوم بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی در حفظ پانزده جزء و پنج جزء تأییدی بر توانایی و تجربه کارکنان واحد شاهرود است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن