اجتماعیاخبار ویژهشاهوارشهری

توسعه فضای سبز شاهرود / ۶۵ هزار نهال کاشته شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

شهردار شاهرود با بیان اینکه فضای سبز شهری شاهرود طی دو سال اخیر توسعه خوبی یافته است، گفت: ۶۵ هزار نهال در این دو سال در سطح شهر و پارک های شاهرود کاشته شده است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محسن احمدی در نشستی با حضور اصحاب رسانه با بیان اینکه در دو سال اخیر در زمینه حفظ و توسعه فضای سبز شهری اقدامات خوبی صورت گرفته است، تاکید کرد: تولید و کشت ۶۵ هزار نهال به صورت واکاری و توسعه، خرید و کشت میلیون ها بوته گل در چهار فصل سال با رویکرد طراحی جدید، سم پاشی به موقع برای مهار بیماری های عمومی و خاص درختان از دیگر اقدامات شهرداری است.
وی ادامه داد: در ۲ سال گذشته ۴۰۰ کیلومتر خط مستقیم آب خام طراحی، خریداری و اجرا شد در حالی که تا پیش از این فقط ۳۲۰ کیلومتر خط لوله در سطح شهر اجرا شده بود.
وی هوشمندسازی فضای سبز را از مهمترین برنامه های شهرداری برشمرد و تصریح کرد: در خیابان هایی که به چنین سامانه ای مجهز می شوند به طور خودکار در زمان مورد نیاز آبیاری درختان انجام شده و در صورت تشخیص بیماری به مرکز اطلاع داده می شود.

احمدی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص حفظ چنارهای شهر، ابراز داشت: چنار گیاهی پرآب بر است، زمانی شرایط محیطی و اقلیم شاهرود برای این درخت مناسب بود، اما اکنون به دلیل محدودیت منابع آب چنین شرایطی فراهم نیست.

شهردار شاهرود با بیان اینکه ترمیم و بازگشت چنارهای آسیب دیده بسیار سخت است، تاکید کرد: برای حفظ این درختان برنامه ریزی هایی انجام شده که پس از اجرایی شدن اطلاع رسانی می شود.

شهردار شاهرود، از برنامه ریزی برای خروج صنف های مزاحم به خارج از شهر خبر داد و گفت: پس از فراهم شدن زیرساخت های لازم و رعایت حقوق اصناف، این واحدهای خدماتی به محل های مشخص شده و قابل دسترس برای مردم منتقل می شوند.

احمدی همچنین با تاکید بر اعتمادسازی بین مردم نسبت به شهرداری، تصریح کرد: در حالی که آمار صدور پروانه در شهرهای اطراف به دلیل شرایط اقتصادی در سال جاری کاهش یافته است، در شاهرود این آمار با افزایش رو به رو بود.

وی همچنین با اشاره به تفاهم سه جانبه میان شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک و نظام مهندسی یادآور شد: با این تفاهم نامه برای اعطای پایان کار، نظام مهندسی برداشت دقیقی انجام می دهد و نیازی به حضور کارشناسان شهرداری نیست.

شهردار شاهرود تعداد پایان کارهای صادر شده در ۲ سال گذشته را ۷۲۳ مورد اعلام کرد و گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۷۳۵ بازدید، ۲۷۸ اصلاح سند، ۲۹ تفکیک، حدود ۳۰۰ اصلاح پروانه و ۸۴ تمدید پروانه انجام شد.

وی پیگیری برای تبدیل عکس های هوایی به نقشه را یکی از اقدامات شهرداری دانست و افزود: شاهرود نخستین شهری است که طرح محله بندی را آماده و به وزارت کشور فرستاده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن