اجتماعیشاهوارشهریفرهنگیکتاب

المان و میدان کتاب در شاهرود رونمایی شد/ ترویج فرهنگ مطالعه

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

شهردار شاهرود بابیان اینکه المان و میدان کتاب در شهرک البرز شاهرود رونمایی شد، گفت: هدف از این اقدام توجه به کتاب‌خوانی، آگاهی و تکیه‌بر فرهنگ دیرینه کشور یعنی کتاب است.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محسن احمدی در مراسم رونمایی از المان کتاب در شهرک البرز شاهرود ضمن بیان اینکه همیشه المان‌ها نمادهایی از فرهنگ جامعه هستند و هر فردی که به شهری وارد می‌شود با دیدن المان‌ها و نمادها پی به ساختار فرهنگی جامعه می‌برد، ابراز داشت: المان‌ها، فرهنگ غنی اسلامی سرزمینمان را به نمایش می‌گذارند و از این‌رو حائز اهمیت هستند.

وی ضمن بیان اینکه المان نخست شاهرود که سال قبل به بهره‌برداری رسید باعث شد تا به‌عنوان یکی از اقدامات فاخر فرهنگی در کشور مطرح و بازتاب خوبی در رسانه‌ها داشته باشد، افزود: امسال در هفته کتاب و کتاب‌خوانی مفتخر شدیم تا با این تقارن ارزشمند المان دیگر کتاب رونمایی شود.

شهردار شاهرود بابیان اینکه معتقدیم کتاب و کتابخوانی باعث رشد فرهنگی جامعه می‌شود و تمدن‌های شکل‌گرفته در طول تاریخ بسته به رشد فرهنگی جامعه داشته‌اند، ابراز داشت: باور ما بر این است که کشور ما مبتنی بر دیرینه فرهنگی غنی است و تمدنی که با تکیه‌بر تمدن اسلامی حرف اول را در جامعه بشریت می‌زند.

محمد مهدی احمدی مشاور وزیر ارشاد هم در این مراسم با اشاره به فرمایش امام صادق (ع) که اگر بخواهیم فتنه، آشوب و ناملایمات در جامعه نباشد مردم باید با کتاب آشنا باشند ، تاکید کرد: کتاب خوانی آگاهی مردم را افزایش می دهد و بنابر این همه امور رعایت می شود و در آن تعادل برقرار است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:اگر کتاب در سبد خانوار همانند تامین خوراک انسان اهمیت پیدا کند ؛ هرچند گران باشد در حد اندک آن را تهیه کنند از حاشیه خارج خواهد شد.

احمدی ادامه داد:بهره مندی و انس با کتاب در اوقات فراغت افزایش آگاهی را به دنبال دارد و جامعه آگاه در هیچ زمینه ای مشکل پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود تا کتاب در سبد خانوار همانند ارزاق عمومی قرار گیرد ، تاکید کرد: در این  صورت مشکل کمبود سرانه مطالعه در کشور به نسبت حل خواهد شد.

این المان به همت شهرداری شاهرود و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رونمایی شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن