اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیشاهوارمذهبی

برخورد قوه قضائیه با مفاسد قابل تحسین است/مبارزه با فساد امید را در دل مردم زنده می کند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه کار قوه قضائیه قابل تحسین است، گفت: معلوم نیست چرا برخی بجای تحسین و تقدیر از قوه قضائیه به آن طعنه می زنند اگر قوه قضائیه با فرد فاسد برخورد کند باید تشویق شود یا طعنه بشنود؟

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود ضمن بیان اینکه اگر قوه قضائیه با فرد فاسد برخورد کند باید تشویق شود یا طعنه بشنود؟، تاکید کرد: باید از انجام رسالت ها توسط قوه قضائیه تقدیر و تشکر هم کرد.

وی افزود: بازگشت ۴۹ هزار میلیارد تومان به خزانه بیت المال یکی از کارهای مهمی است که قوه قضائیه توانسته آن را در ظرف مدت کوتاهی انجام دهد که باید از آن قدردانی کرد.

امام جمعه شاهرود ضمن بیان اینکه قوه قضائیه با جدیت ۱۷۸ هزار هکتار از زمین هایی که در دست سوء استفاده گران بود را به بیت المال بازگردانده است و این نشان می دهد تا چه اندازه عزم قوه قضائیه برای رسیدگی به مشکلات کشور جدی است.

امینی با بیان اینکه قوه قضائیه مهار چهار هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی را با جدیت صورت داده است که این امر گامی مهم در مقابله با مفاسد است، گفت: برخی می خواهند جلوی کارهای مثبت گرفته شود.

وی با انتقاد شدید به برخی نمایندگان مجلس گفت: شما نمی خواهید برای ما جاده و پل و راه بسازید همین که قانون گذاری کرده و بر حسن انجام آن نظارت کنید برای ما کافی است مردم ما نمی دانند چرا موضع مجلس بعضاً منفعلانه است.

امینی ضمن بیان اینکه مقابله با فساد یک اولویت همه گیر است، گفت: این کارها امید و اعتماد را در دل مردم به ویژه تولید کنندگان، صنعتگران و کارگران ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه چرا نایندگان مجلس از قدرت قانونی خود علیه مفسدان استفاده نمی کنند؟ گفت: عموم مجلس در این موضوعات منفعل است و این به صلاح نخواهد بود.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه قوه قضائیه در دوره کنونی در مدت کم کارهای خوبی انجام داد، گفت: بخشی از این کارها در راستای حمایت از تولید است و ما امروز شاهد هستیم که بسیاری از تولید کنندگان از این اقدامات راضی هستند.

وی با بیان اینکه در جریان خصوصی سازی برخی از کارخانه ها جنایت انجام و در حق فقیران کشور خیانت شده است، گفت: برخی متاسفانه کارخانه ها را به بهای اندک یا با وام های طولانی مدت واگذار کردند که قوه قضائیه به دنبال بازگرداندن آن ها است.

امینی گفت: قانون و قانون گذار نباید اجازه دهد فسادی پیش آید تا عده ای به آن رسیدگی کنند.این همه سازمان بازرسی و حراست در همه اداره ها وجود دارد اما چرا انقدر فساد است؟ البته به فرموده مقام معظم رهبری حتی میزان کم فساد هم برای کشور زیاد است و نباید عده ای فکر کنند که سرتاسر نظام را فساد فراگرفته است.

وی با بیان اینکه عده ای این دقت را ندارند که روزنه فساد را ببندند و نباید گذاشت کار به قوه قضائیه بکشد، افزود: یکی از اهداف بلند انقلاب اسلامی عدالت در همه زمینه ها از جمله اقتصادی بود که فقط با مبارزه با فساد و مفسد محقق می شود.

امینی در خاتمه گفت: عده ای تلاش می کنند تا ارکان نظام را به دو دسته تقسیم کنند اما باید با بهره گیری از عقل و اندیشه به چنین حرف هایی توجه نکرد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن