اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیسیاسیشاهوارشهری

دولت «شیب ملایم» افزایش قیمت ها را معنی کرد!/ مسئولان در بین مردم نیستند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین عده ای از مردم شاهرود در نشانه اعتراض به آنچه نگرانی از تاثیر گرانی بنزین بر سایر اقلام دانستند، به خیابان آمده و با رها کردن خودروهایشان به این تصمیم دولت اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، همزمان با پیش از ظهر شنبه در اولین روز کاری، پس از اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین توسط رئیس دولت تدبیر و امید صورت گرفت، جمعی از شهروندان شاهرودی ناراضی از افزایش قیمت بنزین و تاثیر روانی آن بر سطح عمومی قیمت ها که البته تجربه افزایش قیمت ها و تورم با «شیب ملایم!» را در ذهن و مهمتر از ذهن در زندگی خود دارند، به خیابان کشاند و مراتب بهت و نارضایتی خود را اعلان کرد.

هرچند راه اعتراض به تصمیمات مسئولان بستن خیابان و ناآرام سازی شهر و کسب و زندگی سایر مردم نیست و هرچند این تصمیم دولت براساس ضرورت های داخلی و خارجی ممکن است درست باشد اما ایرادات بسیاری بر این تصمیم وارد است که به چند مورد آن اشاره می شود:

مهمترین ایراد آن، زمان اتخاذ تصمیم بوده و در شرایط حساس زمانی و نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی که اهمیت آن در راس امور قرار داشته و با انتخاب های صحیح مردم، جهت حرکت کشور در ریل صحیح قرار گرفته و یا با انتخاب بد، مسیر حرکت کشور را به بیراهه و ناکجاآباد خواهد کشاند.

انتظار آن بود که بر اساس تصمیم مجلس شورای اسلامی از سال ۹۵ بصورت پلکانی نرخ بنزین افزایش یافته و شوک به مردم و زندگیشان وارد نکرد که متاسفانه دولت مکررا از تصمیم مجلس که قانون تلقی می شود عدول نموده است.

کارت سوخت را که عامل مهم در جلوگیری از قاچاق سوخت به کشورهای همسایه و بعضا کشورهای متخاصم نظیر رژیم صهیونیستی میشد به دلایل نامعلوم از حیث انتفاع خارج و عملا دست قاچاقچیان را باز نمود.

همچنین موجب افزایش مصرف افراد متمول و بعبارت دقیقتر، بردن حق و سهم اقشار ضعیف و کم درآمد شد و عملا بجای اجرای عدالت، بی عدالتی در مصرف افراد متمول را دامن زد. یارانه ای که به بنزین داده می شد حق همه مردم بویژه افراد و خانواده های مستضعف بود که متاسفانه نصیبشان نشد!

اطلاعات موثقی از طراحی سناریوهای پیچیده نظام سلطه علیه مردم عاشق ایران اسلانی در دست است که قرار است در آستانه انتخابات و پس از آن برای ناآرام سازی کشور و ایجاد فتنه و جنگ و درگیری و بهم رختن کشور و باصطلاح خودشان «سوریه سازی» ایران عزیز ایجاد کنند که با هوشیاری مردم و عنایات الهی خوابی پریشان و تعبیر نشدنی خواهد بود. اما ای مسئولین این مردم ولی نعمتان شمایند. جای شما میان مردم و بیان توضیحاتتان و همدردی با ایشان خالیست…

هرچند مردم ولایتمدار شاهوار با بصیرت خود اجازه فتنه انگیزی تعدادی فتنه جو که در میان مردم معترض وجود دارند را نخواهند داد چراکه میدانند امنیت مهمترین و حیاتی ترین لازمه ادامه زندگیست اما موکدا اعلام می داریم جای شما که باید همچون گذشته در میان مردم باشید خالیست…

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن