اجتماعیسیاسیشاهوارفرهنگیمذهبی

کشور های جبهه مقاومت از بسیج الگو گیری کرده اند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه کشورهای جبهه مقاومت از بسیج الگو گیری کرده اند گفت این کشور ها توانسته اند اقدامات بزرگی را انجام دهند که نمونه آن در یمن،عراق و سوریه و… دیده می شود.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا حجت الاسلام عباس امینی در دیدار روز چهارشنبه با فرمانده سپاه و بسیجیان شهرستان شاهرود درباره بسیج بیان کرد: برخی اعم از دوستان ودشمنان ابتدای انقلاب فکر میکردند وقتی امام(ره) درباره ارتش ۲۰میلیونی سخن میگویند یعنی میخواهند انقلاب را با مسائل نظامی صادر کنند از آنجا که اولیاء الله با نور تقوا و ایمان چیزهایی میبینند که تحلیل گران نمیدانند امام نیز در بسیج فلسفه مدیریت انقلابی را میدید

وی افزود: امام صدای شکستن اسخوان های کمونیسم را سال ها قبل از فروپاشی شنیده اند و این نشان از بصیرت ایشان بود
امام جمعه شاهرود گفت: نگاه ما باید نگاه توحیدی باشد همه چیز مدیریت ظاهری نیست بلکه یک مدیریت الهی هم وجود دارد که در کتاب تئوری به آن پرداخته نمیشود امام بسیج را خلق کرد و امروز با همین تفکر توحیدی هرچه ازعمر آن میگذرد برکاتش بیشتر میشود.

امینی با بیان اینکه نگاه توحیدی و مدیریت الهی دارای ویژگی هایی مانند دوری از ظواهر است بیان کرد: یکی از مصادیق بسیج جهاد علمی و خود کفایی است که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود: با توجه به شرایط امروز در دو جهت بسیج باید هشیار باشد نخست عرصه جهاد و دوم امیدآفرینی و خدمت چه در عرصه اقتصادی،فرهنگی،خدماتی،امنیتی و… تا مردم به آینده امیدوار باشند امروز نباید به گونه ی صحبت کنیم که ناخواسته نا امیدی را به جامعه تزریق کنیم این بسیج را پویا تر از قبل میکند.

امینی ادامه داد با توجه به ظرفیت های اقتصادی کشور بسیج در حوزه اقتصاد خانوار و معیشت مردم به خوبی میتواند وارد عمل شود و همچنین باید از ظرفیت های مردمی بسیج با نگاه به امیدآفرینی در قشر های مختلف استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت اکسیراعظم یک کشور است گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند مهم ترین مسئله امنیت است وبه ایرانیانی که حتی ملی گرا،سلطنت طلب و… هم است باید گفت کشورامنیت داشته باشد و این نشان دهنده اهمیت امنیت است امروز حتی اگر کالا ها رایگان هم در اختیار مردم قرار گیرد اما امنیت وجود نداشته باشد بی ثمر خواهد بود.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه امروز باید نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم گفت نباید گذاشت نااهلان به اهداف شوم خود دست یابند و در این راه پیشگیری بهتر از درمان است در حال حاضر حوزه فضای مجازی از گذشته تا حالا آسیب پذیر بوده در حالی که این فضا یک ظرفیت است که ازآن باید استفاده حداکثری داشته باشیم.

امینی با بیان اینکه زیبا ترین و جذاب ترین زبان هنر است گفت: عالم مجازی بدترین آسیب ها را به نسل جوان ما می زند و متاسفانه ما نتوانسته ایم از متدین ها و انقلابی ها در زمینه هنر استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار شاهوار در پایان این جلسه از بسیجیان شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن