استاننظامی

آسمان کشور؛ خط قرمز پدافند هوایی/ شبیه‌سازی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فضای آسمان کشورمان جزو خطوط قرمز ماست، از شبیه‌سازی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز در منطقه عمومی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۸ خبر داد.

به گزارش شاهوار فردا از سمنان به نقل از قرارگاه رسانه‌ای رزمایش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد در حاشیه رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ با بیان اینکه این رزمایش در منطقه‌ای به گستره ۴۱۶ هزار کیلومترمربع در منطقه عمومی سمنان انجام خواهد شد، گفت: مرحله نخست این رزمایش شامل کشف و شناسایی اهدافی خواهد بود که توسط نیروی متخاصم برای ما به وجود خواهد آمد و در مرحله بعد نیز علاوه بر کشف و شناسایی، سامانه‌های حاضر در رزمایش با اهداف درگیر خواهند شد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این رزمایش، سخت‌ترین و واقعی‌ترین شرایط رزم را تمرین خواهیم کرد.

صباحی‌فرد ادامه داد: یکی از اهداف ما این است که در این رزمایش توانمندی رزم پدافند هوایی را که الآن نوک حمله است، محک بزنیم تا اگر دشمن قصد تجاوز، حمله و حتی تخلفی نسبت به فضای آسمان کشورمان که جزو خطوط قرمز ماست داشته باشد، بتوانیم با آن مقابله کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تأکید کرد: توصیه من به دشمنان این است که خود را در ورطه این آزمایش قرار ندهند چراکه ورود به این امتحان و ورود به فضای آسمان جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که در گذشته نیز نشان داده شده است، جز خفت و خواری برای آنها، دستاوردی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش سلاح و سامانه‌های بومی و به‌روز دنیا به‌کارگیری شده که در لبه تکنولوژی پدافند هوایی دنیا قرار دارند.

صباحی‌فرد گفت: در این رزمایش از نیروهای جوان استفاده می‌کنیم که تجربه قدیمی‌های ما و تحرک و شادابی جوانان در هم آمیخته شده و پیش‌بینی می‌کنیم نتیجه آن، یک رزمایش بسیار خوب و موفق باشد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در خصوص شرایط ارزیابی و دیگر نیروهای شرکت‌کننده در این رزمایش، تصریح کرد: ما در این رزمایش از نیروی هوایی به‌عنوان نیروی متخاصم (نارنجی) استفاده می‌کنیم و از همه داوران هم خواسته‌ایم ما را به‌صورت واقعی مورد ارزیابی و محک قرار دهند که در آینده بتوانیم از همه توانمندی‌های خود در میدان رزم استفاده کنیم.

وی گفت: این رزمایش اولین رزمایش نیروی پدافند هوایی است که خردادماه امسال به‌عنوان یکی از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

صباحی‌فرد خاطرنشان کرد: منطقه این رزمایش شبیه‌سازی منطقه عمومی خلیج فارس، به‌خصوص تنگه هرمز است؛ یعنی همه تجهیزات و سامانه‌هایی که ما برای کشف، شناسایی و درگیری در خلیج فارس و تنگه هرمز استفاده می‌کنیم در این میدان حاضر است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن