اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیخانوادهشاهوارشهریگزارش

مردم شاهرود تشدید نظارت بر بازار را می خواهند/ گرانی بر مردم فشار آورده است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، با گران شدن بنزین شائبه گرانی برخی اقلام دیگر به واسطه افزایش کرایه حمل نقل بیان شده است و مردم نگران این امر هستند و از دولت می خواهند تا نظارت بر بازار را تشدید کند.

دولت اکیداً اعلام کرده که جلوی رشد قیمت ها را گرفته است و نمی گذارد گران شدن بنزین بر روی اقتصاد مردم تاثیری بگذارد مقوله ای که مردم را نگران کرده چرا که مدت ها است هر آنچه دولت دوازدهم می گوید برعکس آن رخ می دهد.

سوء مدیریت و نگرانی مردم 

سوء مدیریت رکن اصلی دولت یازدهم و دوازدهم بوده و این را موافقان چهار سال پیش روحانی هم تا حدی اذعان دارند. سوء مدیریتی که در اقتصاد این روزها به خوبی مشهود است همان موضوعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال های اخیر را به نام گذاری سال ها با محوریت آن، همواره تاکید دارند اما کمتر گوش شنوایی برای آن یافته می شود.

روز گذشته فرماندار شاهرود در ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه در شاهرود گرانی وجود ندارد، گفت: نیروهای موردنیاز برای نظارت بر بازار با کمک دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان در اختیار صنعت معدن و تجارت که رسالت نظارت بر بازار را دارد گذاشته می‌شود.

نادر فخری بابیان اینکه باید نظارت بر بازار تقویت شود، گفت: اگر این امر به‌درستی رخ ندهد، گرانی بر زندگی مردم تأثیر گذاشته و موجبات نارضایتی مردم فراهم می‌شود.

مسئولان و جنگ اقتصادی 

فرماندار شاهرود بابیان اینکه امروز کشور در جنگ اقتصادی است و مسئولان افسران این جنگ هستند، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی نیروهای خود را برای این جنگ اقتصادی بسیج کنند.

فخری خواستار ترویج روحیه جهادی و بسیجی بین مسئولان اداره و دستگاه‌های دولتی شد و گفت: در سایه مدیریت جهادی می‌توان آرامش را برای مردم به ارمغان آورد.

نظارت مستقیم بر بازار

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شاهرود نیز که رسالت نظارت مستقیم بر بازار را دارد نیز، می گوید: ستاد خبری صنعت معدن یا همان سامانه موسوم به ۱۲۴ از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۷۷ مورد شکایت را از مردم دریافت کرده است.

محمد رضا کاملی از گشوده شدن ۵۳۹ پرونده برای متخلفان اصناف شهرستان خبر داد و گفت: کم‌فروشی و گران‌فروشی در رأس تخلفات اصناف شاهرود هستند.

وی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری، ۵۳۹ پرونده برای اصناف متخلف شهرستان گشوده شده است، ابراز داشت: بیشترین تخلفات مربوط به کم‌فروشی، گران‌فروشی،  درج نکردن قیمت، کالای قاچاق و صادر نکردن برگ خرید بوده است.

کاملی بابیان اینکه نظارت بر بازار و اصناف تشدید شده است، افزود: هفت هزار و ۲۹۴ واحد صنفی در سال جاری مورد بازرسی صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته اند.

رئیس صمت شاهرود بابیان اینکه ناجا، علوم پزشکی، اتاق اصناف، تعزیرات و … برای گشت‌های سطح شهر با صنعت، معدن و تجارت همراه می‌شوند، تأکید کرد: ماحصل این گشت‌های مشترک برخورد با متخلفان در حوزه‌های مختلف است.

مردم نگران گرانی هستند

این در حالی است که از هم اکنون وجود برخی کالا ها کم یاب شده است برای مثال چند نوع سیگار خاص، یک نوع ماست، دو نوع اسپری خوشبو کننده بدن و اقلام دیگر هم اکنون به فروش نمی رسند و وقتی علت آن را جویا می شوی کاسبان می گویند که به دلیل احتمال گرانی فعلا بار نمی آید تا قیمتش مشخص شود.

موضوع بعد اما این است که همین الان هم برخی افزایش کرایه ها در مسیرهای بین شهری به خصوص از سوی وانت بارها، نیسان های باری و تاکسی های بین شهری رخ داده است یکی از مخاطبان شاهوار فردا طی پیامی از افزایش دو هزار تومانی کرایه سمند ها در مسیر گرگان خبر داده که البته این موضوع را نمی توان تائید کرد.

به هر حال باید گفت مردم نگران گران شدن برخی اقلام هستند و از سوی دیگر مسئولان قول مساعد داده اند که جلوی این امر می ایستند حال باید چشم به روز های آینده به خصوص بازار شب عید داشت و دید که زور کدام یک بیشتر است دولت و تیم نظارتی یا گرانی افسار گسیخته.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن