اجتماعیاستاناقتصادیشاهوار

خرید حمایتی گوجه از شرق استان به پایان رسید/ خرید گوجه کیلویی ۱۰۰۰ تومان

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا حسن حاجی ابراهیمی با بیان اینکه خرید حمایتی دو هزار و ۴۰۰ تن گوجه فرنگی با مشارکت شبکه تعاون روستایی از کشاورزان استان پایان یافته است، تاکید کرد: این محصولات از کشاورزان شاهرود، دامغان و میامی خریداری شده است.

وی قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی تحویلی از کشاورزان را ۱۰ هزار ریال اعلام و بیان کرد: خرید حمایتی گوجه از کشاورزان شهرستان های شاهرود، میامی و دامغان انجام شد.

رئیس اداره بازرگانی و بازاریابی تعاون روستایی استان سمنان هدف از خریداری گوجه فرنگی را در راستای تنظیم بازار و حمایت از تولیدکنندگان اعلام کرد

حاجی ابراهیمی بیان کرد: با توجه به افت شدید قیمت گوجه در بازار، تعاون روستایی استان سمنان به خرید گوجه مازاد و تبدیل آن به رب اسپتیک به روش‌هایی که در شرایط استریل انجام می‌شود اقدام کرد.

وی با اشاره به ارسال محموله های گوجه فرنگی به کارخانه‌های استان‌های دیگر افزود: به دلیل نبود کارخانه‌ای با فن‌آوری رب اسپتیک در استان سمنان، گوجه فرنگی خریداری شده به کارخانه‌های استان گلستان ارسال و فرآوری شد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا در حالی گوجه حمایتی از کشاورزان شاهرود و میامی و دامغان هزار تومان در هر کیلوگرم خریداری می شود که به واقع قیمت تمام شده این محصول بسیار بیشتر است از سوی دیگر آنقدر دیر این خرید حمایتی صورت گرفته که کشاورزان دیگر محصولی ندارند که بفروشند و حاضرند انچه مانده را به هرقیمتی بدهند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن