استاناقتصادیخانوادهشاهوارشهری

۱۳۵ هزار نفر در استان بسته معیشتی دریافت می کنند

بازدیدها: ۱۰

به گزارش شاهوار فردا به نقل از ایرنا، حبیب‌الله خجسته‌پور با بیان اینکه ۱۳۵ هزار و ۷۹۱ خانوار در استان سمنان از عواید حاصله از اصلاح قیمت بنزین در قالب بسته حمایت معیشتی بهره‌مند می‌شوند، تاکید کرد: ۶۹ درصد خانوارهای این استان مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی، از ناحیه یارانه سهمیه‌بندی بنزین هستند

وی به ۳۹۷ هزار و ۷۳۷ نفر یارانه‌بگیر سمنانی اشاره و بیان کرد: این استان ۱۹۶ هزار و ۷۵۰ خانوار یارانه‌بگیر دارد که بخشی از آن‌ها در مرحله اول موفق به دریافت بسته حمایتی تعریف شده دولت پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نشده‌اند.

معاون استاندار سمنان ادامه داد: تمام سرپرستان خانوارها که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده‌اند ولی خود را واجد شرایط می‌دانند و سیم کارت تلفن همراه به نام خودشان است، ابتدا باید شماره ملی خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند و در مدت ۲۴ ساعت برای آن‌ها کد رهگیری ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه اصلاح قیمت بنزین بنابر مصالح کشور اجرایی شد، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین صرف کمک به معیشت مردم به ویژه خانوارهای کم درآمد می‌شود.

خجسته‌پور خاطرنشان کرد: روستاییان و عشایر، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، کارگران، کارمندان و معلمان جزو اقشاری هستند که بسته نقدی حمایتی به آنان پرداخت می‌شود.

وی گفت: بنزین یکی از کالاهایی است که دولت با قیمتی کمتر از قیمت واقعی و تمام شده آن را به مردم عرضه داشت و برای آن یارانه پرداخت می‌کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان اضافه کرد: اصلاح نرخ بنزین و طرح حمایت معیشتی دولت در تسریع هدایت یارانه‌ها به سمت دهک‌های پایین جامعه اثرگذار است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن