استانشاهوارشهری

آسمان شاهوار صاف است/ کاهش دما در کالپوش

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، طبق اعلام سازمان هواشناسی آسمان اغلب نقاط کشور صاف همراه با ورزش باد پیش بینی شده است و طبق معمول فصل سرما شهرهای صنعتی به دلیل پدیده وارونگی هوایی غبارآلود را تجربه می کنند، به همین دلیل به گروه های حساس امروز توصیه می‌شود فقط در موارد ضروری از منزل خارج شوند و درصورت امکان از ماسک استفاده کنند.

اما در مجموع با درنظرگرفتن ورود سامانه بارشی جدید از شمالغرب ایران نوار غربی کشور و همچنین جنوب غربی ایران از اواخر امروز احتمالا شاهد آغاز بارندگی‌ها هستند.

هوای شاهوار نیز صاف همراه با ابر های پراکنده است همچنین پیش بینی هواشناسی برای استان سمنان آسمانی نیمه‌ابری که رفته رفته بر تراکم ابرها افزوده می‌شود، است.

طبق اطلاعاتی که از نقشه‌های هواشناسی کشورمان به دست آمده امروز صبح گرمترین نقطه کشور جزیره ابوموسی با ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و خنک‌ترین منطقه شهرستان بجنورد با منفی ۸ درجه سانتی‌گراد بوده‌ است.

سرما در بجنورد اما در منطقه کالپوش نیز اثرگذار است چرا که سامانه کم فشار بارشی در این منطقه استقرار یافته است.

تمامی راه‌های مواصلاتی ایران بجز شاهرود- اولنگ باز و تردد در آنها کاملا عادی در جریان است اما در برخی از نقاط مرتفع و برفگیر با توجه به برودت هوا در ساعات اولیه روز شاهد یخبندان هستیم. به همین دلیل رانندگان ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی باید با رعایت کامل نکات ایمنی به تردد در این جاده‌ها اقدام کنند. اما شرایط جوی مسیرهای اصلی مواصلاتی به این ترتیب است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن