اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوار

حل معضل بیکاری و اشتغال به سبک آشناگر و مالکی؛ دختر استاندار سمنان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان جذب شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار مرات از بکارگیری فرزند علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در یکی از نهادهای استانی خبر داد.

بنابر اطلاعات این منبع آگاه، دختر استاندار سمنان در دفتر فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان مشغول بکار شده است؛ سازمانی که ریاست آن را نادر مالکی بر عهده دارد.

به گفته این منبع آگاه، دختر استاندار سمنان، بدون داشتن سابقه کار دولتی به این سمت گمارده شده و بکارگیری وی سوالاتی را ایجاد کرده است.

بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد که یکی از انتقادات وارد بر آشناگر در دوره مدیریتش در استان‌های دیگر از جمله زادگاهش لرستان، خویشاوندسالاری او بوده است. انتصاب خجسته‌پور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی استاندار با توجه به لرستانی بودن وی، از نخستین انتصابات استاندار سمنان بود که بحث‌برانگیز شد. پس از وی، منوچهر فخری به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار منصوب شد که او نیز از همکاران سابق آشناگر بوده است.

در یک مورد عجیب دیگر، «نادر فخری» برادر منوچهر فخری نیز به عنوان فرماندار شاهرود منصوب شد تا پازل انتصابات تأمل‌برانگیز کامل‌تر شود.

اما بکارگیری دختر استاندار سمنان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با دیکر انتصابات تفاوت بنیادینی دارد. در حالی که از مدت‌ها قبل، بکارگیری نیرو در مجموعه‌های دولتی بدون آزمون استخدامی تقریبا غیرممکن شده است، این پرسش وجود دارد که دختر استاندار سمنان با طی کردن چه سازوکاری به این شغل دست یافته است؟ از طرفی دیدگاه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای بکارگیری نیروها در نهادهای دولتی موضوعیت دارد و این سازمان باید خود پاس‌بانِ بکارگیری‌ها باشد.

در شرایطی که شمار زیادی از جوانان استان از بیکاری رنج می‌برند، این دست انتصابات می‌تواند بسیار ناگوار باشد. مسئولان استان دست‌کم می‌توانستند با حفظ ظاهر، خویشتن‌داری کنند و فرزندان خود را بر مشاغل دولتی نگمارند.

با این وجود باید دید واکنش استاندار سمنان به این انتصاب چیست؟ آیا پاسخ قانع‌کننده‌ای در راه خواهد بود؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن