اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارشهری

نام نویسی عجم و خانی در یک روز/ تنور انتخابات داغ شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، پنجمین روز از ثبت نام نامزد های انتخاباتی برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شاهرود و میامی با اتفاقات زیادی روبرو بود ابتدا عجم و سپس خانی برای ثبت نام به فرمانداری رفتند تا حضور این دو نفر در کنار حسینی شاهرودی و برخی دیگرنامزد ها سبب شود تا انتخابات داغی را شاهد باشیم.

هرچند این نامزدها از طیف اصولگرا هستند و خبری از چهره های شاخص اصلاح طلبان نیست اما شنیده شده فردا قرار است رضا آرین و مهدی کریمی نیز ثبت نام کنند تا آن سوی کفه ترازو هم دو نامزد حضور داشته باشند. از سوی دیگر اما خیلی ها معتقد هستند انتخابات محلی شامل شورای شهر و خبرگان و مجلس در شهرهای کوچکی چون شاهرود و میامی معمولا قومی قبیله ای و آشنایی است و ربطی به مننش سیاسی افراد ندارد و این امر هم سبب شده تا افراد خود را مبری را منش سیاسی بدانند.

به هر حال خانی و عجم امروز تنور انتخابات را داغ کردند. خانی امروز نزدیک به ۶۰ همراه را هم با خود به فرمانداری برد هرچند مانند حسینی شاهرودی پشت میکروفون نرفت و سخنرانی نکرد تا تخلف انتخاباتی به نام او ثبت نشود اما حضور افراد و موثران دانه درشتی در کنار او نشان داد که این بار خانی با توپی پر امده است.

عجم اما ترجیح داد چند نفر را بیشتر با خود نبرد اما همان چند نفری که وزنه هایی هستند گفته می شود سه عضو شورای شهر هم با او به فرمانداری رفته بودند اما نام این افراد هرگز ذکر نشد.

در مجموع باید گفت تعداد کل ثبت نام کنندگان استان سمنان در پنجمین روز نام نویسی برای چهار کرسی مجلس ۳۱ نفر بوده که تعداد زنان شش و تعداد مردان ۲۵ است سمنان ۶ نفر ، شاهرود ۱۳ نفر ، دامغان ۷ نفر و  گرمسار ۵ نفر در انتخابات شرکت کرده اند

هرچند اسامی اعلام نشده اما در شاهرود حضور حسینی شاهرودی، زاهدی، عجم، خانی و فرد دیگری به نام حسینی تا کنون ثبت نام کرده اند و از هویت بقیه ثبت نام کنندگان فعلا خبری در دست نیست.

در بین ثبت نامی ها امروز استان سمنان مدرک تحصیلی پنج نفر تا کنون در سطح استان سمنان دکترا، ۲۳ نفر کارشناسی ارشد و سه نفر نیز حوزوی بوده است.

مجموع ثبت نام کنندگان استان از روز اول تا کنون به ۷۷ نفر رسیده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن