اجتماعیاستاناقتصادی

تعاونی‌های بخش کشاورزی استان سمنان مسئله بیمه را متقبل شوند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا،حشمت الله عسگری غروب پنج‌شنبه در جلسه کارگروه بخش کشاورزی گرمسار بابیان اینکه وجود تعاونی‌ها باعث شد تا همه کشاورزان درگیر حل مسائل و مشکلات خود به صورت فردی نشوند، ابراز داشت: مشکلات حوزه کشاورزی به دست خود واحدها در غالب تعاونی پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه سازوکاری که در راستای بیمه ارایه شده باید عملیاتی و تعاونی‌ها مسئله بیمه را متقبل شوند، افزود: این طرح در استان سمنان می‌تواند به صورت پایلوت و کشوری انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه بانک عامل ارتباط خوبی را با کشاورزان برقرار کرده و مشکلات ایجادشده با تدابیری لازم قابل حل خواهد بود، ابراز داشت: انتظار از طرح‌های حمایتی دولت نباید فراگیر تلقی شود، تلاش برای اینکه همه گروه‌ها را تحت حمایت وسیتره قرار گیرد یک ‌آفت خواهد بود که موجب عدم نتیجه بخشی موثر در رفع موانع و مشکلات گروه هدف می‌شود. ‌

عسگری بابیان اینکه یکی از ایرادات در نظام برنامه‌ریزی این است که نسخه شفابخش، برنامه مشخص و خاص برای مشکلات وجود ندارد، تصریح کرد: بروکراسی کار زیاد و زمانی مجوزی برای انجام فعالیتی صادر می‌شود نشان می‌دهد که شناسنامه آن فعالیت گرفته‌شده است و باید در ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات بانکی نیز دارای ارزش و اعتبار باشد.

وی بابیان اینکه سمنان اولین استان کشور در همراهی و پاسخگویی به استعلامات بانکی بوده است، افزود: استان سمنان نشان داده که از سال‌های قبل از انقلاب در خرد جمعی و کار جمعی ‌عملکرد خوبی را دارد و اتحادیه‌ها در تامین و تولید بخش‌های مختلف خصوصا بخش کشاورزی موفق بودند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن