اجتماعیاستاناقتصادیشاهوار

موانع پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بخش کشاورزی برطرف می شود

بازدیدها: ۵۷

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سید حسن میرعماد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در کارگروه بخش کشاورزی بیان کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای ازجمله اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی استو در این راستا طی سال جاری ۲۷ هکتار گلخانه در استان سمنان تأسیس‌شد.

وی افزود: ۵۰ هکتار گلخانه در انتظار دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی هستند و ۳۰۰ هکتار گلخانه نیز در حال دریافت پروانه تأسیس میباشد که بخش عمده‌ای از این آمارها متعلق به شهرستان‌های گرمسار و آرادان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، گفت: اختیارات شعب بانک کشاورزی باید افزایش یابد، چرا که بسیاری از متقاضیان برای دریافت تسهیلات باید به تهران مراجعه کنند و این امر مانعی برای تسریع در فرآیند پرداخت تسهیلات می‌شود.

میرعماد بیان کرد: توقف پرداخت هرساله اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آب‌وخاک در سال جاری یکی از مشکلات مهم کشاورزان است. ‌

وی افزود: عدم پرداخت تسهیلات پروژه‌های آب‌وخاک مشکلات زیادی برای احداث و تکمیل پروژه‌های سدسازی و در حوزه سیستم‌های نوین آبیاری ایجاد کرده است.

وی گفت: توسعه سیستم نوین آبیاری و سدسازی با توجه به شرایط اقلیمی منطقه به‌عنوان یکی از ضرورت‌های بخش کشاورزی استان محسوب می‌شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن