اجتماعیاستاناقتصادیشاهوار

۵۰ هکتار گلخانه در استان سمنان منتظر دریافت وام هستند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگار شاهوار فردا، درباره رویکرد کاهش مصرف آب در جهاد کشاورزی استان سمنان با حمایت از کشت گلخانه ای و با بیان اینکه ۵۰ هکتار گلخانه در استان سمنان منتظر دریافت وام هستند، تاکید کرد: رفع موانع موجود در مسیر پرداخت تسهیلات یکی از محورهای کاری در جهاد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی نیز مورد حمایت و پیگیری جهاد است، افزود: توسعه کشت گلخانه‌ای به مثابه یک اولویت‌ مهم از سوی سازمان جهاد کشاورزی تحت پیگیری مجدانه در هشت شهرستان استان سمنان است و در این راستا شاهد تاسیس ۲۷ گلخانه در سال جاری تا پایان آبان ماه هستیم.

دبیرکارگروه کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه ۳۰۰گلخانه در سطح استان در انتظار دریافت مجوز تاسیس هستند و مراحل اداری کار آنها طی می شود، تاکید کرد: بخش عمده گلخانه ها در مناطقی که دچار معضل کم آبی هستند ایجاد شده و می شود.

میرعماد با بیان اینکه جهاد کشاورزی به دنبال رفع مشکلات و موانع کاری و اشتغال زایی در بین آحاد کشاورزان است، تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که به دنبال رفع آن هستیم قطع اعتبارات صندوق توسعه ملی است که برای طرح های آب و خاک متاسفانه این امر رخ داده و مشکلات زیادی را برای کشاورزان پدید آورده است.

وی افزود: این اعتبارات می توانست مشکلات پروژه های آب و خاک شامل تکمیل و احداث سد ها و اجرای سیتسم های نوین آب یاری در سطح اراضی کشاورزی را برطرف کند که جلوی آن گرفته شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن